ŞAMPİYONLARDAN VALİ SU VE GENEL SEKRETER ÇİFTÇİ’YE ZİYARET

29-30 Nisan’da Konya’da yapılacak Türkiye şampiyonası finallerinde Doğu ve Güneydoğu’yu temsil edecek olan Diyarbakır İnter U14 Futbol Takımı, Vali Ali İhsan Su ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi’ye ziyaretler gerçekleştirdi.

ŞAMPİYONLARDAN VALİ SU VE GENEL SEKRETER ÇİFTÇİ’YE ZİYARET

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su,29-30 Nisan tarihlerinde Konya’da yapılacak Türkiye Şampiyonası finallerinde Doğu ve Güneydoğu şampiyonu ünvanıyla katılacak olan Diyarbakır İnter U14 Genç Futbol Takımı’nı kabul etti.

Kulüp yöneticileri, teknik heyet ve futbolculardan oluşan kafile ile bir süre sohbet eden Vali Su, şu ana kadar göstermiş oldukları başarılı performanstan dolayı tebrik ederek,Türkiye finalleri için de başarı beklediklerini söyledi.

Gençlere, iyi sporcudan önce iyi insan olmaları gerektiği yönünde değerlendirmelerde bulunan Vali Su, başarılı bir hayat yaşamaları için tavsiyelerde bulundu.

Vali Su’ya Hakan Çalhanoğlu Forması

Vali Su, finallerin memleketi Konya’da yapılacak olmasının da anlamlı olduğuna dikkat çekerek, Diyarbakır’a Türkiye şampiyonluğu kupasıyla dönmelerini beklediğini ifade etti. Vali Su, gençlere yapılan her türlü yatırımı kıymetli bulduklarının altını çizerek takıma gerekli desteği vereceklerini kaydetti. Vali Su, gençlere ”Çok çalışın. Milli ve manevi değerleri ihmal etmeyin. Eğitim ve sporu bir arada yürütün “ mesajını verdi.

Samimi bir ortamda geçen ziyarette kulüp heyeti, Vali Su’ya isminin yazılı olduğu forma ile  İtalya’nın İnter takımında forma giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu’nun imzaladığı formayı takdim etti.

Diyarbakır İnter Futbol Kulübü,ziyaret ve kafileye gösterdiği yakın ilgi nedeniyle Vali Ali İhsan Su’ya teşekkür etti.

Genel Sekreter Çiftçi, Başarı Dileklerini İletti

Diyarbakır U14 Genç Futbol Takımı,4’lü final grubu maçları öncesinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi’yi  de ziyaret etti.

Takım kaptanı Berdan Kızıl ve yönetici Yılmaz Demir’le beraber Çiftçi’yi makamında ziyaret eden Diyarbakır İnter Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Süer, Muş’ta yapılan Türkiye Şampiyonası ikinci kademe maçları sonunda elde ettikleri Doğu ve Güneydoğu Şampiyonluğu’nun kupasını takdim etti.

Genel Sekreter Çiftçi’yi ismin in yazılı olduğu kulüp formasını takdim eden Başkan Süer ve kaptan Berdan Kızıl, spora olan ilgisi ve desteği nedeniyle teşekkür etti.

Genç futbolcuların başarısıyla gururlandıklarını ifade eden Genel Sekreter Abdullah Çiftçi, takıma destek olacaklarını ifade ederek Konya’daki finallerde de Diyarbakır adına büyük başarı beklediklerini dile getirdi. Takım kaptanı Berdan Kızıl ile yakından ilgilenen Çiftçi,”Şu ana kadar zaten çok başarılı oldunuz. Hepiniz inşallah gelecekte çok iyi yerlerde olacaksınız. Takım olarak sizden sportmenlik ölçüleri çerçevesinde Diyarbakır’ı en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancımız tamdır” dedi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER