Diyarbakır spor altyapısında oynadığı başarılı futbol ile Gaziantep A 2 takımına transfer olan Seyfettin Ural oradan da Van spora transfer olmuştu Van sporda başarılı geçen 2 yılın ardında birçok takımdan teklif almasına rağmen tercihini 3.Lig'in güçlü ekiplerinden Kırıkhan spordan yana kulanan Ural, yeni takımıyla şampiyonluk yaşamak istediğini belirtti. Ural, Yeni Diyarbakırspor'un kampına gitmesine rağmen Yeni Diyarbakırspor ile anlaşamamasının maddiyattan değil güvenden ötürü olduğunu belirtirken, sözlerini şöyle sürdürdü;" Yeni Diyarbakırspor'un kampına gittim. Amacım memleketimin takımında oynamaktı. İddia edildiği gibi maddi konuda herhangi bir sıkıntı da olmadı. Sadece Yeni Diyarbakırspor'da ki ortamı beğenmediğim için Kırıkhan'dan gelen teklifi kabul ettim. Farklı yönlere çekilmemesini rica ediyorum."
Y. UMUT KARDAŞ
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2013, 14:40