Süper Amatörde Neden Karar Verilemiyor?

Futbol Federasyonunun,Diyarbakır amatör ligleriyle ilgili karar vermesini istediği Diyarbakır amatör futbol kurulu bir türlü karar alamıyor.

Süper Amatörde Neden Karar Verilemiyor?

DİYARBAKIR SÜPER AMATÖR FUTBOL LİGİ’NDE KARAR BİLMECESİ
Futbol Federasyonu, amatör futbol ligleriyle ilgili kararların yetkisini il futbol kurullarına bıraktı. Ancak diğer kentlerin tamamına yakını bu konuda karar verirken Diyarbakır’da işler bilmeceye dönüştü.
Diyarbakır amatör futbol kurulunun geçtiğimiz günlerde aldığı karar Futbol Federasyonu amatör işler kurulu tarafından kabul edilmeyerek iade edildi. 
Diyarbakır amatör futbol kurulu, Süper Amatör Futbol Ligi ile karar almakta zorlanıyor. Normal sezonun tamamlanmasına 4 hafta kalırken,Play-Off maçlarıyla beraber bu sayı 7 haftaya çıkacak. Pandemi süreci ve kentteki spor tesislerinin durumu nedeniyle bu kadar maçın oynanması sağlık açısından büyük risk oluşturuyor. 

Şimdi Ne Olacak?
Spor kamuoyu,hava sıcaklığını ve salgın riskini hesaba katarak ligin bu haliyle bitirilerek  sadece  Ligine yükselecek takımı belirleyecek  Play-Out maçının oynanmasını istiyor.
Diyarbakırspor’un averajla lider olduğu Süper Amatör Futbol Ligi ile ilgili karar verilmemesi tepkilere ve eleştirilere de neden oluyor. Amatör Futbol Kurulu’nun en kısa zamanda karar alıp federasyonun onayına sunması bekleniyor.
52 yıllık mazisi bulunan Diyarbakırspor, ligin bu haliyle tescil edilmesi durumunda şampiyon olarak BAL Ligine yükselmek için Bismil 21Spor’la Play-Out maçı oynamaya hak kazanacak.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER