TAKIMLARIMIZ ŞAMPİYONLUK YOLUNDA (VEYSİ AKAR YAZDI)

Uzun süre ara verdiğim köşe yazılarımla siz değerli okuyucularımla birlikteyim. Sezonun 5. Haftasını tamamladığımız bugünlerde 2. Ligde mücadele eden takımlarımızı değerlendirmek istiyorum.

TAKIMLARIMIZ ŞAMPİYONLUK YOLUNDA (VEYSİ AKAR YAZDI)

Amedspor camiası geçen yılki Play-Off faciasından sonra adeta ders çıkarırcasına şampiyonluk kadrosu kurarak kendini taraftara affettirmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor 5 haftalık mücadele sonunda 13 puan toplayan Amedspor şampiyonluğun en büyük adaylarından biri. Bu arada puan durumuna bakıpta Amedspor’un iyi oynadığını söylemek biraz abartı olur .Alınan galibiyetlerde gollerin maçın sonlarında gelmesi takım için düşündürücü bir durum. Bu olay çekirge misaline benzerse vay Amedspor’un haline.

Elindeki kadroyu şampiyonluk yolunda mantıklı ve hakkaniyetli bir şekilde kullanırsa rahatlıkla “tamam, bu işin sonu şampiyonluktur” diye biliriz .Aksi durumda ise hocadan başlayıp yönetime kadar herkes sorgulanır ve bedelini öder .Amedspor camiasına tavsiyem uyumlu bir şekilde çalışıp dışarıdan müdahalelere izin vermeden akıl hocalarından akıl almadan mantıklı bir şekilde şampiyonluk yolunda ilerlemeleri .Bu şekilde şampiyonluk kaçınılmaz olur, bizden söylemesi.

Diyarbekirspor’da “o sene  bu sene “mantığı ile iyi bir kadro kurup takımın başına bu liglerin hocası olan Kemal Kılıç’ı getirip adeta rakiplerine göz dağı verdi. Kadroya bakıldığında şampiyonluğun en büyük adayı ama maç kazanılmadan kimseye 3 puan verilmediğinden dolayı kadronun iyi olması yetmiyor şampiyonluk için.  5 maç sonucunda 11 puan toplayan Diyarbekirspor bence toparlanıp şampiyon takıma yakışır bir futbol oynayarak çıktığı her maçı kazanması gerekir. Tersi bir durumda ilk gönderilecek kişi Kemal Kılıç olur. Bu kadar yatırım yapıp başarı gelmezse bedeli ağır olur.

Sezon başından beri otellerde ikamet eden Diyarbekirspor takımı için yapılan tesis önümüzdeki hafta büyük ihtimalle hizmete girecek.Şimdiden emeği geçenlere teşekkür etmek lazım.

Hafta sonu oynayacağı maçlardan Amedspor ve Diyarbekirspor’a başarılar diliyorum.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER