TRT Kurdi’nin Yayınları 2.Lig ve 3.Lig’e Olan İlgiyi Artırdı

TRT Kurdi tarafından canlı olarak yayınlanan 2.Lig ve 3.Lig karşılaşmaları, bu liglere olan ilgiyi artırdı. Hafta sonları yayınlanan maçların izlenme oranları bir hayli yüksek olurken, kulüpler bu sayede  geniş kitlelere ulaşarak  aynı zamanda hakem hataları azalarak sporcuların motivasyonlarının yükseldiği görüşünde birleşiyor.Maç yayınları ve hafta sonu ekrana gelen spor programı izlenme oranlarında ilk sıralara yerleşmesiyle dikkat çekiyor.

TRT Kurdi’nin Yayınları 2.Lig ve 3.Lig’e Olan İlgiyi Artırdı

2.Lig ve 3.Lig’de haftanın önemli maçlarını canlı yayınlayan TRT Kurdi’nin yayınları, unutulmaya yüz tutan bu liglerin takip edilme ve izlenme oranlarını artırdı. Maç yayınları reytinglerde önemli bir yer tutarken, anlatımların Kürtçe’nin yanı sıra Türkçe de yapılarak çift dil seçeneğinin sunulması yayınların dünyanın her yerinde rahatlıkla izlenilmesine neden oluyor.

Bu sezon  20 karşılaşmayı canlı yayınlayan TRT Kurdi, bununla beraber 2.Lig ve 3.Lig maç özetlerini de her Pazar akşamı saat 22.45’te ekrana gelen Futbol Zamanı (Dema Futbole) programında ekrana getirerek bu liglerin geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor.

Genç Yıldızların Öne Çıkmasını Sağlıyor

Maç yayınlarının hakem hatalarını aza indirdiğini ve aynı zamanda futbolcuların motivasyonunu artırarak genç futbolcuların performansına olumlu katkı sağladığını belirten kulüp yöneticileri, bu sayede gurbette yaşayan milyonlarca taraftarın da takımları hakkında bilgi sahibi olduğunu dile getirerek memnuniyetini ifade etti.

14 yıl önce yayın hayatına başlayan TRT Kurdi, zaman zaman Bölgesel Amatör Futbol Ligi maçlarını da yayınlıyor.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER