TÜRKİYE İLE DOSTLUK MAÇI PLANLIYORDU,IRAK’TA KAÇIRILDI

Türkiye’nin eski milli futbolcuları ile Irak milli takımı arasında Bağdat’ta dostluk maçı yapılması için çalışma yürüten Irak Olimpiyat Komitesi’nin Kürt Başkan Yardımcısı Beşar Mustafa’nın Kerbela kentinde silahlı adamlar tarafından kaçırılması kafaları karıştırdı. Mustafa’nın neden ve kimler tarafından kaçırıldığı bilinmiyor.

TÜRKİYE İLE DOSTLUK MAÇI PLANLIYORDU,IRAK’TA KAÇIRILDI
 Irak Federal Kürt Bölgesi kenti Duhok nüfüsüna kayıtlı olan Irak Olimpiyat Kurulu Başkan Yardımcısı Beşar Mustafa, aralarında 2002 Dünya Kupası’nda Dünya Üçüncüsü olan Türkiye A Milli Takımı futbolcularının bulunduğu eski milli futbolculardan oluşan Türkiye Karması ile Irak Milli Takımı arasında dostluk maçı yapılması için çalışma yapıyordu. Türkiye’ye gelip bu konuda çalışmalar yapan ve projeyi olumlu aşamaya getiren Beşar Mustafa’nın planına göre tarihte ilk olan bu maç Mayıs ayında Irak’ın başkenti Bağdat’ta oynanacaktı. Ancak Mustafa, Türkiye dönüşü gittiği Irak’ta Kerbela kentinde silahlı 5 kişi tarafından kaçırıldı.

Kimler Tarafından Kaçırıldığı Bilinmiyor

Eski bir milli sporcu olan Beşar Mustafa’nın kimler tarafından ve neden kaçırıldığı hakkında net bir bilgi yok. Mustafa’nın ailesi ise telaşlı bir bekleyiş içinde.

Irak Federal Kürt Bölgesi’ndeki kaynaklar, Mustafa’nın ailesinin arama çalışmalarına başladığını ancak şu ana kadar bir sonuca ulaşamadığını bildirdi.

Irak medyasında yer alan haberlerde ise, Mustafa’nın bir Irak Boksing üyesinin taziyesine katılmak için Kerbela’ya gittiği esnada kaçırıldığı belirtildi.

Kaynak :Tigris Haber Gazetesi

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER