UZUN MARATON BAŞLIYOR

TFF 2.Lig’de 2022-2023 sezonu bu hafta sonu oynanacak maçlarla başlayacak. İlk hafta maçlarında Amedspor, deplasmanda Isparta 32Spor’la karşılaşacak. Diyarbekirspor-Uşakspor maçı ise Diyarbekirspor’un talebi üzerine büyük ihtimalle İstanbul’da oynanacak.

UZUN MARATON BAŞLIYOR

TFF 2.Lig’de yeni sezon heyecanı bu hafta başlıyor.  Beyaz Grup 19 ve Kırmızı Grup 20 takımdan oluşacak.Sezonun ilk yarısı 18 Aralık'ta sona erecek. İkinci yarı ise 15 Ocak'ta başlarken, normal sezon 29 Nisan 2023'te tamamlanacak. Ardından play-off müsabakaları oynanacak.

TFF, bu sezon Play-Off sisteminde değişiklik yaptı.

Buna göre TFF 2. Lig'de normal sezon sonunda gruplarında birinci olan 2 takım doğrudan, Play-Off müsabakaları sonucu ise 1 takım olmak üzere toplam 3 takım Spor Toto 1. Lig'e yükselecek.

İşte Play-Off Sistemi

• Her iki grupta grup içi Play Off müsabakaları 3 tur üzerinden oynanır. Üç tur sonunda her iki gruptan birer takım Play-Off Final müsabakasına yükselecek.

• Her grupta 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımlar Play Off müsabakalarına katılacak.

• Normal sezonu 2. sırada bitiren takımlar doğrudan 3. tura yükselecek.

• 1. Tur müsabakalarında her iki grupta 3. ile 6., 4. ile de 5. takımlar tek maç eleme usulüne göre karşılaşır. Maçlar 3 ve 4. takımların sahasında oynanacak.

• Müsabakaları kazanan takımlar ikinci tura yükselir. 2. Tur çift maç eleme usulüne göre ve ilk maçlar sıralamada daha altta yer alan takımların sahasında olacak şekilde yapılacak.

• 2. Tur müsabakalarını kazanan takımlar 3. turda lig 2.'si olan takımların rakibi olacak.

• 3. Tur müsabakaları çift maç eleme usulüne göre ve ilk maçlar 2. turdan gelen takımların sahasında olacak şekilde oynanacak.

• Her iki grupta 3. Tur maçları sonucunda tur atlayan 1'er takım, tarafsız sahada tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan Final müsabakasını oynamaya hak kazanır. Final müsabakasını kazanan takım Spor Toto 1. Lig'e yükselen üçüncü takım olacak.

Şampiyonluk Hedefi İle Hazırlanan Amedspor Deplasmanda Başlıyor

Bu sezon oluşturduğu kadroyla şampiyonluk hedefleyen Amedspor, ilk hafta mücadelesinde 28 Ağustos Pazar günü deplasmanda Isparta 32Spor’la karşı karşıya gelecek.

Tesis sorunu yaşayan Diyarbekirspor ise ilk hafta karşılaşmasında Uşakspor’la karşı karşıya gelecek. Karşılaşma, büyük ihtimalle İstanbul Sancaktepe Stadı’nda oynanacak.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER