Arda Turan: İnsanlar ölmeden, sorunlar konuşarak çözülebilir

Barcelona’da forma giyen Arda Turan, İspanya’da Cadena Ser radyosunun ‘Que t’hi jugues’ programına konuk oldu. İspanya ve Türkiye arasında kıyaslama yapan Arda Turan, Katalonya ile İspanya arasında sorunların olduğunu ancak bunu demokratik çerçevede konuşarak hallettiklerine dikkati çekti ve “İnşallah benim ülkemde de böyle olur” dedi.

Arda Turan: İnsanlar ölmeden, sorunlar konuşarak çözülebilir
 Barcelona'da forma giyen Arda Turan,  İspanya'da Cadena Ser radyosunun ‘Que t'hi jugues' programına konuk oldu. İspanya ve Türkiye arasında kıyaslama yapan Arda Turan, Katalonya ile İspanya arasında sorunların olduğunu ancak bunu demokratik çerçevede konuşarak hallettiklerine dikkati çekti ve “İnşallah benim ülkemde de böyle olur” dedi.
 
Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı'nı tanıyor musun?” sorusuna ‘Hayır' cevabını veren Arda, “Ama Katalonya'nın düşüncelerine saygı duyuyorum. Ve tarzını, bu konudaki gelişmeler keşke benim ülkemde de bu şekilde olsa çok isterim yani konuşarak, demokrasiyle, paylaşarak çok güzel olurdu. İnsanlar ölmeden.” Arda, sunucunun ‘Şu anda Türkiye'nin durumu biraz hassas' demesi üzerine, “Durum şu anda birazcık kötü. Ama işte sizin gösterdiğiniz demokrasi anlayışı hem İspanya'nın hem Katalonya'nın… Bizde de olabilir… İnsanlar ölmeden, konuşarak düzelebilir.”
 
Radyo sunucusu, ‘Çok ilginç, röportaj neşeli bir atmosferde devam ederken Arda da sen de (tercüman) yüzleriniz asıldı ve üzüldünüz.' tespitini yaptı.
 
Bunun üzerine Arda, “Çünkü orada insanlar ölüyor. Burada da Katalonya ve İspanya arasında bir sürü konuşmalar tartışmalar oluyor. Ama demokratik şekilde. İnşallah benim ülkemde de böyle olur.” dedi. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER