Erdoğan'dan Rusya'ya sert mesajlar!

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Dünya Engelliler Günü Resepsiyonu'nda Rusya'nın Suriye operasyonlarını eleştirdi.

Erdoğan'dan Rusya'ya sert mesajlar!
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resepsiyon verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'deki resepsiyonda konuştu. Rusya'nın Suriye operasyonları için ağır iddialarda bulunan "DAEŞ ile mücadele kılıfı altından çocukları ve kadınları öldürenlerin vicdanı olduğunu söyleyebilir miyiz? İnsan olmadığı yerde devletin de bir anlamı yoktur. Bütün insanlığı kucaklamayan bir anlayış insani olamaz" dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

DAEŞ İLE MÜCADELE KILIFI ALTINDAN...

İnsanın ruhundan ve fıtratından kopartan anlayış maalesef bugün de devam ediyor. DAEŞ ile mücadele kılıfı altından çocukları ve kadınları öldürenlerin vicdanı olduğunu söyleyebilir miyiz. İnsan olmadığı yerde devletin de bir anlamı yoktur. Bütün insanlığı kucaklamayan bir anlayış insani olamaz.

40 BİN ENGELLİ DEVLETTE HİZMET VERİYOR

Engellilerin hayata katılması noktasında kamunun insiyatif alması gerekir. Kasım 2015 itibariyle 467 bin 600 engelli vatandaşımız evde bakım hizmetinden yararlanıyor. Bakım için sıra bekleyen engellimiz kalmadı. Artık devlette 40 bini aşkın engelli kardeşim bizlerle hizmete devam ediyor.

ERDOĞAN, ALMANYA SAVUNMA BAKANINI AĞIRLADI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Savunma Bakanı Ursula Von Der Leyen'iCumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Basına kapalı gerçekleşen görüşmede Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER