Eski Diyarbakır valisi İntihar Etti

Diyarbakır eski Valisi Hayri Kozakçıoğlu intihar etti.

Eski Diyarbakır valisi İntihar Etti
Eski Olağanüstü Hal (OHAL) Bölge ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu (75) hayatını kaybetti. Kozakçoğlu'nun kalbine tek el ateş ederek hayatına son verdiği öğrenildi.

Hayri Kozakçıoğlu, sabah saatlerinde Sarıyer Reşitpaşa'daki konutunda ölü bulundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin olay yerindeki incelemeleri sürüyor. Hayri Kozakçıoğlu'nun cesedinin yakınında bir silah bulunduğu belirtildi.

EMNİYET DOĞRULADI

Emniyet kaynakları Kozakçıoğlu'nun intihar ettiğini doğruladı.

HAYRİ KOZAKÇIOĞLU KİMDİR?

Hayri Kozakçıoğlu, 1938 yılında Manisa İli Alaşehir İlçesi'nde doğdu. İlk ve ortaokulu Alaşehir'de, lise öğrenimini ise İzmir'de yaparak 1955 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1955-1959 yılları arasında Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamlayarak aynı yıl İçişleri Bakanlığı'nda Kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Çamlıhemşin, Ardeşen, Delice, Çüngüş, Çınar, Kepsut ve Gökçeada (İmroz) ilçelerinde kaymakamlık yaptıktan sonra 1970 yılında Mülkiye Müfettişliği'ne ve daha sonra Başmüfettişliğe atandı.

Güvenlik hizmetleri ile ilgili olarak bir süre yurt dışında inceleme ve araştırma yaptıktan sonra, 1978 yılında Erzurum Valiliği'ne atandı. Daha sonra Vali kadrosu ile 1,5 yıl süre ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevini ifa ederek, 12 Eylül 1980'den sonra Adana Valiliği'ne atandı. Üç yıl süre ile Adana Valiliği ve 3,5 yıl Sakarya Valiliği görevlerinden sonra 12 Ocak 1987 tarihinde Diyarbakır Valiliği görevine başladı. Bu görevi yürütürken 19 Temmuz 1987'de Olağanüstü Hal Bölge Valiliği'ne atandı. 19 Ağustos 1991 tarihinde İstanbul Valiliği'ne atandı ve 1 Kasım 1995 tarihine kadar bu görevde kaldı.

Hayri Kozakçıoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır. 
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2013, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER