Putin zehir zemberek : Haince sırtımızdan...

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin'den Türkiye hakkında yeni açıklamalar geldi. Bir kez daha 'sırtımızdan bıçaklandık' diyen Putin, bu kez haince ifadesini kullandı.

Putin zehir zemberek : Haince sırtımızdan...
 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye sınırında düşürülen Rus uçağıyla ilgili "Terörle mücadelede partner saydıklarımızın bizi sırtımızdan haince bıçaklamasını kesinlikle açıklanamaz buluyoruz" dedi.

  
Rusya Devlet Başkanı Putin, kendisine 'güven mektubu' sunacak 15 ülkenin büyükelçileri ile bir araya geldi. Görüşme öncesinde, Türk F-16'ları tarafından düşürülen Rus savaş uçağına hakkında açıklamalarda bulunan Putin, bir kez daha 'Sırtımızdan bıçaklandık" dedi. 

Putin'in açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

*Terörle mücadelede partner saydıklarımızın bizi sırtımızdan haince bıçaklamasını kesinlikle açıklanamaz buluyoruz.

*Türkiye, bilinçli olarak ilişkileri çıkmaza sürüklüyor gibi görünüyor. Buna üzülüyoruz.

UÇAĞIMIZ SURİYE HAVA SAHASINDA DÜŞÜRÜLDÜ

*Suriye hava sahasında iki gün önce olanlar hem 'aklıselime' hem de uluslararası hukuka aykırıydı. Nitekim uçağımız Suriye hava sahasında düşürüldü.

TÜRKİYE ÖZÜR DİLEMEDİ Putin'in 'özür bile dilemediler' çıkışına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Üzgün olduğumuzu belirttik" diyerek yanıt verdi

ÖZÜR BİLE DİLEMEDİLER

*Ankara'dan da bu konuda henüz anlaşılır bir açıklama duymadık.Bizden özür dilenmediği gibi,kimse bize zararın telafi edileceğini ya da suçluların cezalandırılacağını da söylemedi.

PETROLDEN PARA KAZANIYORLAR

*Kimileri teröristleri hoş görüp yasadışı petrol ticaretinden para kazanıyor. Teröristleri ve onların yasadışı biçimde petrol, insan, uyuşturucu, sanat eseri ve silah ticareti yapmasının üstünü örtmekle kalmıyor, aynı zamanda bundan milyarlarca dolar kazanıyorlar.

İSRAİL İLE TEMASTA OLACAĞIZ

*İsrail hükümetiyle Ortadoğu'da adil, kapsamlı ve uzun süreli bir barış sağlanması için temas halinde olmaya devam edeceğiz. Terörle mücadele amacıyla istihbarat paylaşımını da sürdüreceğiz.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER