AK Parti'li Altaç'tan Kongre Değerlendirmesi

AK Parti 1. Olağanüstü Kongresi’ni değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenleyen AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu ile birlikte Türkiye’nin yeni hamlelerini gerçekleştireceklerini söyledi.

AK Parti'li Altaç'tan Kongre Değerlendirmesi
 Ak Parti 1. Olağanüstü Kongresi'ni değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenleyen Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu ile birlikte Türkiye'nin yeni hamlelerini gerçekleştireceklerini söyledi.
Partisinin il başkanlığında düzenlendiği basın toplantısıyla 27 Ağustos'ta yapılacak Ak Parti 1. Olağanüstü Kongresi ve Genel Başkan, Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu ile ilgili açıklamada bulunan Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, 27 Ağustos günü yeni Türkiye'nin yeni hamlelerine adım atılacak bir gün olarak yorumladı. Kongre sonrasında yeni kadrolarla Ak Parti'nin 2023 vizyonuna ulaşmak için yoğun gayretler sarf edeceklerini belirten Altaç, "Biz bu ülkede yaşayan 77 milyon vatandaşımızın tamamın, bu mevcut durumunun daha üzerinde yaşama standartlarının olması gerektiği kanaatindeyiz. 2023 vizyonumuzu ortaya koyarken, mevcut günün şartlarının çok üzerinde ve yüksek düzeyde, bir refah düzeyini, toplumsal alanda bütün vatandaşlarımızın daha rahat edeceği bir ülkeyi tasavvur ediyoruz. İnşallah bunları 27 Ağustos'ta yapılacak 1. Olağanüstü Kongre'mizde yeni kadrolarımızla birlikte gerçekleştirmek için, bütün çaba ve gayretlerimizi ortaya koyacağız. Vatandaşlarımızdan aldığımız bu destekle, hizmetlerimizi gerçekleştirmek için yeni kadrolarımızla yolumuza devam edeceğiz" dedi.

"YENİ TÜRKİYE'NİN KAPILARI 10 AĞUSTOS'DA AÇILDI"

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Altaç, 10 Ağustos günü Türkiye'nin siyasi tarihi açısından bir milat olduğuna vurgu yaptı. Altaç, "10 Ağustos Türkiye'nin siyasal sistemi, tarihi açısından bir milattır. Yeni Türkiye'nin kapıları 10 Ağustos'ta ardına kadar açılmıştır. 27 Ağustos günü genel başkanımızı seçtikten sonra, yeni Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile yeni Türkiye'nin yeni hamlelerini gerçekleştireceğiz. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bize öğrettiği ilkeler ve aktardığı hizmet anlayışıyla, biz yeni kadrolarımızla Türkiye'ye hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

"ÇÖZÜM SÜRECİNE DEVAM EDİLECEK"

Dışişleri Bakan Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan seçilmesinin ardından çözüm sürecine kararlı bir şekilde devam edileceğini aktaran Altaç, çözüm sürecinin Ak Parti'nin, bu ülkeye yaptığı en büyük hizmet olduğunu söyledi. Altaç, "Genel Başkanımız ve Başbakanımız çözüm sürecinin önemini her platformda dile getirdi. Biz bunu siyasal üstü bir mesele olarak görmekteyiz. Çözüm süreci hiçbir şekilde bir partinin ya da bir kişinin kişisel tercihlerine terk edilecek, egosunu tatmin etmeye yönlendirmeye müsait bir konu değildir. Davutoğlu, özellikle dış ve iç politikada çok deneyimli, birikimi olan bir parti büyüğümüzdür. Bu birikime sahip birinin partimizin genel başkanı ve başbakanımız olması, çözüm süreci anlamında çok önemli görmekteyiz. Biz, 27 Ağustos'ta yeni Türkiye'nin kapılarına Davutoğlu ile birlikte gireceğiz. Davutoğlu, yeni Türkiye'nin ilk kapısından girdiğimizden itibaren çok ciddi bir hızla gitmiş olacağız. Çözüm süreci başta olmak üzere, ülkenin diğer sorunları yeni Türkiye vizyonumuzda hızlı bir şekilde gerçekleşecektir" şeklinde konuştu. - DİYARBAKIR
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2014, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER