Böğürcü’den hayatını kaybeden polis ile ilgili açıklama

Diyarbakır'da dün gece evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden polis memuru Osman Bal’ın ölümüyle ilgili açıklamada bulanan Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, olayın siyasi olmadığını söyledi.

Böğürcü’den hayatını kaybeden polis ile ilgili açıklama
 Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden görevli polis memuru Osman Bal, dün akşam oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçını izlemesinin ardından geldiği evinin önünde silahlı saldırıya uğradı.

Saldırganın 10 el ateş ettiği polis memuru Bal, olay yerinde hayatını kaybetti.

Bugün Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle Bal, toprağa verilmek üzere ailesinin yaşadığı Adana’ya gönderildi.

Törenin ardından gazetecilere saldırıyla ilgili açıklamada bulunan Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, olayın siyasi olmadığını ifade etti.

Saldırganın yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattıklarını aktaran Böğürcü, "Görev istirahatlı polis memurumuz, arkadaşlarıyla birlikte dün akşam oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçını izlemek üzere evinden çıktı. Maç bittikten sonra bir süre arkadaşlarıyla takılmasının ardından saat 01.30 sıralarında evine dönüyor. Evinin önüne geldiğinde istenilmeyen hadise meydana geliyor. Saldırıyı kimin yaptığı henüz belli olmamakla birlikte, bazı kanaatlerimiz var. Bu konuyla ilgili arkadaşlarımız çalışıyor. Olayın siyasi bir yönü yok.  Durum adli bir olay olarak gözüküyor. Olayda tek silah kullanıldığını tespit ettik. 11 tane mermi kullanıldı. Bu mermiler, MKE yapımı. Mermilerden 10’u isabet etmiş. Arkadaşımız arkadan vurulmuş. Saldırgan tek kişi. Saldırganın görüntü kayıtları elimizde var. Bu görüntülerde olaydan sonra şahsın kaçtığını görüyoruz. Saldırganın yakalanması için arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER