Çocukları PlKK Tarafından kaçırılan Aileler Başbakan'a ve Öcalan'a mejtup gönderdi

Diyarbakır'da çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan ve seslerini duyurmak için oturma eylemi yapan aileler, Başbakan Erdoğan ve Öcalan'a mektup gönderdi.

Çocukları PlKK Tarafından kaçırılan Aileler Başbakan'a ve Öcalan'a mejtup gönderdi
 Diyarbakır'da çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan ve oturma eylemi yapan aileler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Öcalan'a mektup gönderdi.
Çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan ailelerin seslerini duyurmak için Dağkapı Meydanı'ndaki oturma eylemi sürüyor.

Oturma eylemi yaptıkları Dağkapı Meydanı'ndan PTT Suriçi şubesine yürüyen aileler, çocuklarına kavuşmak amacıyla hazırladıkları iki mektuptan birini Başbakan Erdoğan'a, diğerini Öcalan'a gönderdi.

Aileler adına açıklama yapan, terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa götürüldüğünü belirttiği kardeşi Fatih Eren (19) için oturma eylemine katılan Erhan Eren, ailelerin Diyarbakır'da yaklaşık 30 gündür oturma eylemi yaptığını hatırlatarak, ailelerin duygularını anlattıkları iki mektubu çözüm sürecinin taraflarına gönderdiğini söyledi.

Eren, ailelerin çocuklarının yolunu gözlediğini, artık bekleyecek sabırlarının kalmadığını ifade ederek, "Aileler aldıkları karar doğrultusunda sürecin iki aktörüne durumlarını anlatan bir mektup yazdı. Aileler bu mektupta, bekleyecek zamanlarının olmadığını, sabırlarının kalmadığını ifade ederek, 'ne olur artık isyanımızı, gözyaşımızı görüp, birşeyler yapın' dediler" şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından oturma eylemi yaptıkları Dağkapı Meydanına dönen aileleri Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) üyeleri ziyaret etti.

CKD Genel Sekreteri Zülfiye Gültekin, oturma eylemi yapan aileleri ziyaret ederek, sorunlarını paylaşmak için Diyarbakır'a geldiklerini söyledi.

Gültekin, "Diyarbakır'a barışı getirmek istiyoruz. Cumhuriyet Kadınları olarak derneğimize üye gazeteci, yazar, sanatçı ve akademisyenlerle bugün buradayız" dedi.

Dernek üyesi İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek ise çocukları götürüldükleri yerden çekip alacaklarını ileri sürerek, "Bizim gücümüz buna yetecek. Burada kucaklaştık, birken beş olduk. Türkiye'de bunu bin beş yüz yapacağız" ifadelerini kullandı.

Dernek üyeleri açıklamanın ardından bir süre ailelerle oturdu
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER