Diyarbakır 83. İzmir Enternasyonel Fuarı'na Katılacak

Diyarbakır ilk kez katılacağı 83. İzmir Enternasyonel Fuarı'nın onur konuğu olacak

Diyarbakır 83. İzmir Enternasyonel Fuarı'na Katılacak
 Diyarbakır ilk kez katılacağı 83. İzmir Enternasyonel Fuarı'nın onur konuğu olacak. 9 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında yapılacak fuarda kentin tarihi, turistik değerleriyle yerel tatları ve el sanatları tanıtılarak turizmin gelişmesine katkıda bulunulacak.

Uluslararası nitelikteki ilk fuar organizasyonu olan İzmir Enternasyonal Fuarı, 83. yılında, kapılarını lojistik temasıyla açacak. Fuarın bu yılki onur konukları ise Malatya ve Diyarbakır olacak. Fuara katılım için kentte hazırlıklar başladı.

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda kenti temsil edecek kurumlar hazırlık toplantısı yaptı.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Bayrak, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Muharrem Cebe, Kültür Müdürü Cevahir Sadak, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysi İpek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tevfik Arıtürk, Dicle Üniversitesi, Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası ve DESOB gibi kurumların temsilcileri katıldı.

Fuarda UNESCO Dünya Mirası Listesine katılmak için aday olan Diyarbakır Surları başta olmak üzere, yerel tatlar, gıda ve el sanatlarının tanıtımı yapılacak. - Diyarbakır
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2014, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER