Diyarbakır İş Dünyasından Demirtaş'a Destek

Diyarbakır iş çevreleri bir araya gelerek Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a seçim çalışmalarında maddi destek vereceklerini açıkladı.

Diyarbakır İş Dünyasından Demirtaş'a Destek
 Diyarbakır iş çevreleri bir araya gelerek Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'a seçim çalışmalarında maddi destek vereceklerini açıkladı. Demirtaş için seçim kampanyası başlatan iş verenler, 2 milyon lira bağış toplamayı hedefliyor.
Diyarbakır'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, iş adamları bir araya gelerek Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'a destek vereceklerini duyurdu. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinde yaklaşık 100 kişinin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında grup adına açıklamayı Demokratik Toplum Kongresi Sözcü ve işadamı Cebbar Leygara yaptı. Demokrasinin gelişimine ve Kürt sorununu silahsız çözümü için Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş'a destek vereceklerini söyleyen Leygara, "Halkların ve değişimin adayı ve bölgemizin evladı olan Selahattin Demirtaş açısından seçim kampanyası, başta maddi güç olmak üzere, seçim çalışmaları, kamuoyu iletişim kanallarındaki adil olmayan koşullarda başlamış bulunmaktadır. Koşullar açısından bu eşitsiz durum karşısında, Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın seçim kampanyasına maddi ve manevi olmak üzere bölgemizin iş çevreleri olarak, bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda maddi ve manevi bir destek kampanyası başlatıyoruz. İlk etapta Demirtaş'ın Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası için, Ziraat Bankası'nda açmış olduğu hesaba yasal limitler içerisinde, bireysel bağış yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Desteğimiz, demokrasinin gelişimine ve Kürt sorununun silahsız barışçıl çözümü, eşitlik ve özgürlük temelinde halkların gönüllü birlikte yaşamına, eşitlikçi, sosyal ve özgürlükçü bir anayasa ve gerçek demokratik bir Türkiye içindir" dedi.

Türkiye'deki iş çevreleri ile meslek gruplarına, çalışanlara ve sosyal kesimlere Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Demirtaş'a maddi ve manevi destek olmaya davet eden Leygara, iş ve sosyal çevreleri, meslek grupları ve çalışanları, kendi iş kollarında kampanyalar başlatmaya, seçim sürecine etkin katılmasını istedi.

Leygara'nın açıklamasının ardından söz alan iş adamı Mehmet Kaya, Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için 2 milyon lira bağış toplamayı hedeflediklerini söyledi. - DİYARBAKIR
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2014, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER