Diyarbakır Sur'da acı olay eve roket isabet etti

DİYARBAKIR’da 33 gündür sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur ilçesinde bir eve roket olduğu öne sürülen patlayıcı cisim isabet etti.

Diyarbakır Sur'da acı olay eve roket isabet etti
 Cismin isabet ettiği evde bulunan Melek Apaydın isimli kadın hayatını kaybetti, 1 çocuk ise yaralandı. Şehitlik semtinde ise bir eve havan olduğu belirtilen mühimmatın isabet etmesi sonucu ise 2 çocuk yaralandı. 

SUR'DA 33 GÜNDÜR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR

Alınan bilgiye göre, 2 Aralık’tan beri sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur ilçesinin 6 mahallesinde bugün şiddetli çatışmalar yaşandı. Sokağa çıkma yasağı kapsamında olmayan İskender Paşa Mahallesi’ndeki bir eve roket olduğu tahmin edilen bir patlayıcı cisim isabet etti. Olay saat 13.30 sıralarında meydana geldi. Büyük Postane semti Küçük Aktarlı Sokak'taki bir eve patlayıcı isabet etti.

MELEK APAYDIN HAYATINI KAYBETTİ

Bazı kaynakların top mermisi olabileceğini iddia ettiği cismin eve isabet etmesi sonucu, evin içinde üşümemek için battaniye sarılı olarak oturan Melek Apaydın hayatını kaybetti. Evde bulunan 1 çocuk ise yaralandı. Patlamanın ardından bölgeye sevk edilen ambulanslar, Apaydın ile ismi öğrenilmeyen yaralıyı hastaneye kaldırdı. Apaydın, hayatını kaybetti.

Bu arada Yenişehir ilçesi Şehitlik semtindeki bir eve de mühimmat isabet etti. Olayda 2 çocuğun yaralandığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2016, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER