Diyarbakır Sur'da Çatışma: 1 POLİS ŞEHİT

Diyarbakır'ın Sur İlçesi''nde çıkan çatışmada 1 polis şehit oldu.

Diyarbakır Sur'da Çatışma: 1 POLİS ŞEHİT
 Diyarbakır'ın 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur ilçesinde çıkan çatışmada 1 polis şehit oldu. İlçede, dün yaşanan çatışmalarda da 1'i ağır 4 polis yaralanmıştı.
DHA'nın haberine göre, hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için polis ve jandarma özel harekat timlerinin ortaklaşa operasyonları devam ediyor. Dün 4 polisin yaralandığı Sur'da bugün de güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çatışmalar sürdü. Kurşunlu Camii çevresindeki çatışmalarda Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru, PKK'lı teröristler tarafından keskin nişancı tüfeği Kanas ile göğsünden vurularak ağır yaralandı. Ambulansla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan polis memuru doktorların çabalarına rağmen şehit oldu. Çatışmalarda ayağından yaralanan diğer polis memurunun tedavisi ise sürüyor.

Sokağa çıkma yasağı 4. gününde

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde, 2 Aralık Çarşamba günü Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş Mahalleleri ile Gazi Caddesi'nde saat 05.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Bölgede dün de saat 16.30'dan itibaren Dağkapı Meydanı'nda sokağa çıkma yasağı getirildi.

Sur'un sokağa çıkma yasağı bulunmayan bölgelerinde ise polis kurulan arama noktalarında kontrollerini sıkı şekilde sürdürüyor. Kontrol noktalarının bulunduğu bölgelerde ambulanslar da hazır bekletiliyor. Sur'dan yer yer ise silah ve patlama sesleri duyuluyor
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER