Diyarbakır'da 40 Okulun Elektriği Borçtan Dolayı Kesildi

Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi'nde 40 ilk ve ortaokulun elektriği, 20'şer bin liralık borçlarının ödenmemesi nedeniyle bugün kesildi.

Diyarbakır'da 40 Okulun Elektriği Borçtan Dolayı Kesildi
 Bölgede daha önce elektrik borçları yüzünden başta belediyeler olmak üzere bir çok resmi kurum ve kuruluşun elektriğini kesen DEDAŞ, bugün Diyarbakır Merkez Kayapınar İlçesi'nde 40 ilk ve orta okulun elektriğini, ödenmeyen borçları nedeniyle kesti. Elektrik kesintisinin geçen hafta yapılması planlandığı ancak, KPSS nedeniyle yapılamadığı ve bugün Sabah saatlerinden itibaren görevlilerin okullara giderek tek tek elektriklerini kestikleri öğrenildi. Bazı okul yöneticilerinin elektrik kesilmesini önlemek için okul kapılarını açmadıklarını, ancak DEDAŞ görevlilerinin enerjiyi direkten keseceklerini söylemesi üzerine okul kapılarını açmak zorunda kaldıkları öğrenildi.

"BORÇLAR ÖDENENE KADAR ELEKTRİK VERİLMEYECEK"

Her okulun yaklaşık 20 bin lira elektrik borcunun bulunduğunu söyleyen DEDAŞ yetkilileri, daha önce borç konusunda gerekli uyarıyı yaptıklarını, bu uyarı kapsamında bütün resmi kurumların borçlarını ödemesini istediklerini ve borçlar ödenene kadar elektrik verilmeyeceğini söylediler.
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER