Diyarbakır'da Anneler Açlık Grevine Başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemi yapan aileler, açlık grevine başladı.

Diyarbakır'da Anneler Açlık Grevine Başladı
 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemi yapan aileler, açlık grevine başladı.
Çocukları terör örgütünce kaçırılan ailelerin seslerini duyurmak için oturma eylemi yaptığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önündeki orta refüjde bulunan çadırlar zabıta ekipleri tarafından refüjde çevre düzenlemesi yapılacağı gerekçesiyle kaldırıldı.

Zabıta ekiplerince ailelere ait kilim, hasır, çocuklarının fotoğrafları ve ziyarete gelenlerce hediye edilen çiçeklere de el konuldu.

Aileler Lice ilçesinde meydana gelen olaylar nedeniyle dün ara verdikleri oturma eylemini sürdürmek için bu Sabah refüje geldiklerinde çadırlarının kaldırıldığını gördü.

Buna rağmen eylemlerini sürdüren aileler, dua ederek iki günlük açlık grevine başladı.

"Bu acı bitsin artık" 

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden gelen ve terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa götürüldüğünü belirttiği kızı Zübeyde Koç (19)  için oturma eylemi yapan Reşit Koç, AA muhabirine, oturma eylemi yapan ailelerle bugün açlık grevine başladıklarını söyledi.

"Çocuklarımıza kavuşmak için iki gün açlık grevi yapacağız. Çocuklarımız gelmezse ölüm orucuna başlayacağız" diyen Koç, çadırlarının zabıta ekipleri tarafından kaldırılmasına tepki gösterdi.

Koç, tek arzularının çocuklarına kavuşmak olduğunu ifade ederek, "Çocuklarımız için burada eylem yapıyoruz. Yaşadığımız acı yetmez gibi çadırlarımızı söküp götürmüşler. Yaptıkları hakaretlerin ardından bunu da bize reva gördüler. Güneşte kaldık. Nasıl dayanacağımızı bilmiyoruz ama bu eylemi sürdürmekte kararlıyız" diye konuştu.

Çocuklarına kavuşmak için yetkililerden destek beklediklerini kaydeden Koç, "Bu acı bitsin artık. Evlat acısı çok ağır. Artık çözüm olmasını, barışın sağlanmasını istiyoruz" şeklinde konuştu. - Diyarbakır
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER