Diyarbakır'da Vali Kıraç'a Sevgi Seli

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, cami çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Diyarbakır'da Vali Kıraç'a Sevgi Seli
 Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Emniyet Müdürü Halis Bögürcü ve İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş ile İslam âlemince 5'inci Haremi Şerif olarak kabul edilen tarihi Ulu Cami'de birlikte kıldığı Cuma namazı çıkışında vatandaşların ilgisiyle karşılaştı.

Vatandaşın gösterdiği ilgiye kayıtsız kalmayan Vali Kıraç'ta onları dinledi. Ağırlıkta Cuma tebriki yapan vatandaşlar içinde bazıları kendine bazıları da işsiz çocuklarına iş talep etti. Başbakan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde düzenlediği Diyarbakır mitinginde 'Evlenmek istiyorum' pankartı açan genç ise yazılı talebini bu kez Vali Kıraç'a sözlü yaptı.

Vatandaşın taleplerini tek tek alan Vali Kıraç, yardımcılarına taleplerin, yerine getirilmesi noktasında takibi için talimat verdi. Ulucami çıkışındaki meydanda özellikle tekerlekli sandalyedeki engelli vatandaşların hal hatırını soran Vali Kıraç, vatandaşların ilgisi altında bindiği makam aracıyla bölgede ayrıldı.

Vali Kıraç'ın semtten ayrılmasının ardından vatandaşlar, Vali Kıraç'ın olgun ve beyefendi kişiliğini çok beğendiklerini belirterek, "Gerçekten çok ağırbaşlı efendi ve herkese saygı duyan, kimseyi küçük görmeyen bir kişiliği var. İnsanların hal hatırını soruyor, vatandaşın sorun ve sıkıntısını kendi sorun ve sıkıntısı yapıyor. Türkiye'ye, Diyarbakır'a her yere her ile böyle idareciler gerekiyor. Böyle idarecilerin yanında insanlar, makam ve mevkilerin hizmet yeri olduğunu hatırlıyor" diyerek düşüncelerini paylaştı
Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2014, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER