Hatip Dicle, Elleri Kelepçeli Olarak Hastaneye Götürüldü

KCK kapsamında tutuklu bulunan Hatip Dicle, dün öğle saatlerinde kalp rahatsızlığından dolayı elleri kelepçeli olarak hastaneye kaldırıldı.

Hatip Dicle, Elleri Kelepçeli Olarak Hastaneye Götürüldü
 

KCK ana davası kapsamında Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan, eski DEP Milletvekili Hatip Dicle, dün öğle saatlerinde kalp rahatsızlığından dolayı Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hatip Dicle’nin askerler nezaretinde elleri önden kelepçeli olarak hastaneye götürülerek sağlık kontrolünden geçirildiği öğrenildi.MUAYENEDEN SONRA, ASKERLER NEZARETİNDE TEKRAR CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Elleri kelepçeli poliklinikte sağlık kontrolünden geçirilip muayenesi yapılanDicle, daha sonra askerler nezaretinde tekrar cezaevine gönderildi. KCKoperasyonları sırasında Aralık 2009'da tutuklanan Hatip Dicle, 12 Haziran 2011 seçimlerinde Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloku'nun bağımsız adayı olarak cezaevinden milletvekili seçilmişti. Ancak hakkında kesinleşmiş hüküm olduğu gerekçesiyle Ak Parti'nin itirazı sonucu milletvekilliği düşürülmüş ve yerine Ak Parti listesinden Oya Eronat milletvekili olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2014, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER