İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi

Diyarbakır’daki 72 sivil toplum kuruluşunun İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto etmek amacıyla başlattığı "Filistin için dua seferberliği nöbetine" adlı etkinlik ikinci gün de sürdürüldü.

İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi
 Diyarbakır'daki 72 sivil toplum kuruluşunun, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etmek amacıyla başlattığı "Filistin için dua seferberliği nöbetine" adlı etkinlik ikinci gün de devam etti.
İftardan sonra seccadeleriyle Dağkapı Meydanı'nda toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile üyeleri, teravih namazı ve İsrail'in Gazze'ye saldırılarında hayatını kaybedenler için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından topluca dua etti.

Gazze için yapılan video gösterimiyle devam eden etkinlikte, sık sık tekbirler getirilerek, "Kahrolsun İsrail", "Kahrolsun Amerika", "Gazze'ye selam direnişe devam" sloganları atıldı.

Namaz sonrasında sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Abdurrahman Ergin, İsrail'in 3 Yahudi gencin kaybolmasını bahane ederek başlattığı saldırılarını bu gençlerin cesetlerine ulaştıktan sonra daha da artırdığını belirterek, gençlerin öldürülmesinden İsrail istihbaratının sorumlu olduğunu savundu.

"Karşımızda, ramazan ayını cehenneme çevirmekten, kadın ve çocuk öldürmekten haz alan aşağılık bir zihniyet var" diyen Ergin, İsrail'in ramazan ayını Müslümanlar için kan gölüne dönüştürmeyi rutine bağladığını ifade etti.

Ergin, "Faşist İsrail özellikle iftar ve sahur vakitlerinde saldırılar düzenlemektedir. Mabetlere yapılan saldırılar, siyonist İsrail'in kendinden başka kutsalının olmadığının göstergesidir. Sağlık merkezine düzenlenen saldırılar, soykırım yaptığının göstergesidir" dedi.

Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun da katıldığı etkinlik, dualarla sona erdi. - Diyarbakır
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2014, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER