İşte Lice'deki Türk bayrağı böyle indirildi

Diyarbakır Lice'de 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'ndaki Türk bayrağının indirilme görüntülerine ulaşıldı.

İşte Lice'deki Türk bayrağı böyle indirildi
 Diyarbakır Lice’de çıkan olaylarda bir gösterici 2. Hava Kuvvet Komutanlığı garnizon sahası içine girip Türk bayrağını asılı olduğu direkten indirmesi tüm Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı. Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere birçok parti lideri bu görüntüleri şiddetle eleştirmiş halk yurdun çeşitli bölgelerinde ellerinle Türk bayrağı ile sokaklara çıkmıştı..

O göstericinin Türk bayrağını indirdiği an kameralara böyle yansıdı...

İŞTE O OLAY GÖRÜNTÜLER

 

 

 

BAYRAK İNDİRME OLAYINDA FLAŞ GELİŞME

Diyarbakır 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığı'ndaki Türk bayrağının gönderden indirilmesinin ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, sorumluluğu bulunan ve adli işlemlerin yürütülmesinde ihmalleri tespit edilen kamu görevlileri hakkında soruşturma başlattı.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde geçen Cumartesi günü yol kesme eylemlerine müdahale sırasında çıkan olaylarda Ramazan Baran ile Baki Akdemir, silahla vurularak öldü. Ölenlerden Ramazan Baran, Pazar günü Diyarbakır Yeniköy Mezarlığı'nda defnedildi.Cenaze sırasında bir grup, 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığı'nın nöbetçi kulübesini taşlarken, yüzünü poşu ile kapatmış bir kişi de bayrak direğine tırmanarak asılı olan Türk bayrağını indirdi.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Türk bayrağının indirilmesinin ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün geniş çaplı soruşturmasında gözaltına alınan 5 kişiden 4'ü savcılıktaki soruşturmasının ardından serbest bırakıldı. Bayrak indiren kişiye yardım ve yataklık yaptığı belirlenen 1 kişi ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

3 POLİS AÇIĞA ALINDI

İçişleri Bakanlığı'nın kente gönderdiği 2 Mülkiye Müfettişi, bayrak indirilmesiyle ilgili soruşturmada bulundu. Soruşturma kapsamında dün Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Mustafa Börekçi, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli emniyet aminleri Mustafa Mumcu ile Abdurrahman Bişgin, açığa alındı.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, bugün yaptığı yazılı açıklamada bayrak indirilmesinde ihmalleri ve sorumluluğu bulunan kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Açıklamada, şöyle denildi:

"08/06/2014 Tarihinde Diyarbakır 2'inci Taktik Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kuzey Tali Nizamiyesi'nde bulunan gönderdeki Türk Bayrağı'nın bir şahıs tarafından gönder direğine tırmanıp bayrağımızı yırtarak indirmesi olayında sorumluluğu bulunan ve adli işlemlerin yürütülmesinde ihmalleri tespit edilen kamu görevlileri hakkında olayın akabinde Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma 2014/17964 soruşturma numarası ile devam etmekte olup, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir."

Bu arada Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmada, 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'ndan bayrak indiren kişinin kimliğini tespit etti. Kimliği tespit edilen kişinin yakalanması için polis operasyonlarını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER