Kadınlar ‘ölüm ablukasını durdurmak’ için yola çıktı

KJA öncülüğünde bugün Siirt’ten Şırnak’a yapılacak olan yürüyüşe katılmak üzere Diyarbakır’da toplanan kadınlar yola çıktı.

Kadınlar ‘ölüm ablukasını durdurmak’ için yola çıktı
 Özgür Kadın Kongresi (Kongreya Jinên Azad – KJA) öncülüğünde “İnsanlık ölüyor, cenazeler gömülmüyor, ölüm ablukasını durdurun” sloganıyla bugün Siirt'ten Şırnak'a yapılacak yürüyüşü katılacak olan kadınlar, sabah erken saatlerde Diyarbakır'da Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Örgütü binası önünde toplandı.

Parti binası önünde bir araya gelen kadınlar arasında Bodrum, Mersin, Adana, İstanbul ve Ankara gibi birçok kentten gelen BİKG, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, KOM aktivisti kadınlar ile KJA Koordinasyon üyeleri bulunuyor.

Ayrıca Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Selma Irmak, DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, HDP İmralı Heyeti üyesi Ceylan Bağrıyanık ve HDP milletvekilleri ile belediye eşbaşkanları da yer aldı.

Burada yapılan son hazırlıkların ardından kadınlar, araçlarla yürüyüşün başlayacağı Siirt'te doğru hareket etti.

Bağrıyanık: Sesimizi yükseltmemiz insanlığımızın gereğidir

KJA aktivisti ve İmralı Heyeti üyesi Ceylan Bağrıyanık, “Sesimizi yükseltmemiz bizim insanlığımızın bir gereğidir. Kadınların şahsında insanlarımız öldürülüyor. O bedenlerin çürümeye bırakılması insanlığımızın öldürüldüğünün anlamına geliyor. İnsanlığımızın ölmemesi için tüm kadın hareketlerini bu yürüyüşe davet ediyoruz,” dedi.İMC

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER