Kavurucu Sıcaklara Püskürtmeli Çare

Diyarbakır’da, vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak isteyen kafe işletmecileri, sıcak havaların etkisini azaltmak için iş yerlerine su püskürtme sistemi yerleştirdi.

Kavurucu Sıcaklara Püskürtmeli Çare
 Diyarbakır'da, vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak isteyen kafe işletmecileri, sıcak havaların etkisini azaltmak için iş yerlerine su püskürtme sistemi yerleştirdi.

Diyarbakır'da, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, kafe işletmecilerini farklı çözümler bulmaya yöneltti. Sıcaklığın günlük 45 dereceyi aştığı kentte işletme sahipleri, çareyi su püskürtme cihazlarında buldu.

Sistemi kuran işletmecilerden Sait Eroğlu, geçtiğimiz yıllara nazaran daha sıcak bir yaz mevsimi geçirdiklerini söyledi. Eroğlu, "Sıcaklıklardan kaçan müşterilerimizin serinlemesi için böyle bir sistemi kurduk. Müşterilerimiz bu sistemden çok memnunlar. Sistemin sıcakların etkisini 4-5 derece düşürdüğünü söyleyebiliriz. Diyarbakır'daki işletmecilerin bir çoğu bu sisteme geçmek üzere" dedi.

Kafe müşterilerinden Adem Bayrak ise, bu yıl sıcaklığın çok yüksek olduğunu belirtti. Bayrak, "Kafelerdeki buharlı sistem oldukça ferahlatıyor. Bölgenin iklimi değişti, sıcakların artmasının önemli bir nedeni de budur" diye konuştu. - DİYARBAKIR

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER