KCK ana davasında tutuklu kalmadı

KCK ana davasında tutuklu Hasan Hüseyin Ebem ve Abdullah Aflatun tahliye edildi. 2 Kürt siyasetçinin tahliye edilmesiyle birlikte, ana davadan tutuklu kimse kalmadı.

KCK ana davasında tutuklu kalmadı
 Özel yetkili mahkemelerin kapanmasıyla Diyarbakır 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen KCK ana davasında, mahkeme tutuklu kalan 2 Kürt siyasetçinin de  tahliyesine karar verdi. Böylece davada tutuklu sanık kalmadı.

Diyarbakır 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde Pazartesi günü başlayan KCK ana davasının duruşmasına bugün devam edildi. 2'si tutuklu 175 Kürt siyasetçinin  yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasına tutuklu Hasan Hüseyin Ebem ile Abdullah Aflatun ve bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Delillerin okunmasının ardından mahkeme ara kararlarını açıklamak üzere duruşmaya kısa bir ara verdi. Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, tutuklu Kürt siyasetçiler Hasan Hüseyin Ebem ve Abdullah Aflatun'un tahliyesini kararlaştırdı. 

Tutuklu 2 sanığın da tahliye edilmesi ile birlikte 175 kişinin yargılandığı dosyada tutuklu sanık kalmadı. Mahkeme tahliye gerekçesinin ise uzun tutukluluk süresi ve mevcut delil durumu olduğunu açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER