Kck Davasında 9 Tahliye Kararı

9’u tutuklu 26 kişinin yargılandığı KCK davasında tutuklu 9 kişi için tahliye kararı çıktı.

Kck Davasında 9 Tahliye Kararı
 9’u tutuklu 26 kişinin yargılandığı KCK davasında tutuklu 9 kişi için tahliye kararı çıktı. Aralarında BDP Şanlıurfa Eski Başkanı Fatma İzol’un da bulunduğu 9 tutuklunun akşam saatlerinde Diyarbakır Cezaevinden tahliye edilmesi bekleniyor. 

Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasının ardından dava Şanlıurfa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne alındı. Bugün 9’u tutuklu 26 kişinin yargılandığı dava duruşmasının ikincisi görüldü. Tutuklular Diyarbakır Cezaevinde olduğu için Şanlıurfa’daki duruşmaya telekonferans yöntemiyle katıldı. Avukatlar ise duruşmaya katıldı. Duruşmada avukatların savunmasının ardından duruşmaya ara veren mahkeme heyeti mevcut delillerin toplandığını ve karartılma durumunun olmadığına ve uzun tutukluluk süresinin göz önünde bulundurularak tahliyelerine karar verdi.

2012 yılı Mayıs ayında polis tarafından düzenlenen KCK operasyonda BDP İl Eş Başkanları FATMA İZOL ile Mehmet Vural'ın da aralarında bulunduğu 26 kişi gözaltına alındı. Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 9'u tutuklandı ve 26 şüpheli hakkında dava açılmıştı.-
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2014, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER