PKK, Biri Diyarbakır'da Eylem Yapan İki Ailenin Çocuğunu Bıraktı

Diyarbakır'da PKK'nın çocuklarını dağa götürdüğü gerekçesiyle eylem yapan ailelerden Halise-Fuat Çakmaz çiftinin oğlu 19 yaşındaki Misbah Çakmaz ile eyleme katılmayan ve ailesi Batman'da yaşayan 21 yaşındaki Erdal Polat'ı serbest bıraktı.

PKK, Biri Diyarbakır'da Eylem Yapan İki Ailenin Çocuğunu Bıraktı
 Diyarbakır'da PKK'nın çocuklarını dağa götürdüğü gerekçesiyle eylem yapan ailelerden Halise-Fuat Çakmaz çiftinin oğlu 19 yaşındaki Misbah Çakmaz ile eyleme katılmayan ve ailesi Batman'da yaşayan 21 yaşındaki Erdal Polat'ı serbest bıraktı. Çocukları serbest kalan Çakmaz çifti eylemci ailelere veda ederken duygulu anlar yaşandı, birçok anne gözyaşı döktü.
PKK, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde dağa götürüldüğü belirtilen Misbah Çakmaz ile Erdal Polat'ı serbest bıraktı. Ailesi Batman'da yaşayan Erdal Polat, evine giderken, Misbah Çakmaz ise annesi Halise, babası Fuat Çakmaz'ın 55 gündür oturma eylemi yaptığı Diyarbakır Dağkapı Meydanı'na geldi. PKK'nın 4 ay sonra bıraktığı Misbah Çakmaz, gazetecilere görüntü vermedi, ancak ailesi büyük sevinç yaşadı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi olan oğulunun dağa götürüldüğünü söyleyen Fuat Çakmaz, çok mutlu olduğunu yaşadıkları sevinci diğer ailelerin de yaşaması dileğinde bulundu. Sevinç gözyaşları döken Çakmaz, "Öğlen saatlerinde telefonum çaldı açtım. Baktım ki telefondaki kişi'baba benim' deyince ben afalladım çok şaşırdım. İnanamadım. Titremeye başladım sonra oğlumun olduğundan emin oldum. Sonra oğlumu gidip getirdik. Çok mutluyum. İnşallah diğer aileler de bizim gibi sevinecek, onlara da bayram olacak. Şimdi yola çıkıp evimize gideceğiz bayram yapacağız. Çok mutluyum darısı diğer ailelerin başına" dedi.

Anne Halise Çakmaz ise, "Çok mutluyum, oğlum bana sadece anne ben geldim dedi. Onun dışında hiç bir eşy konuşmadık. İnşallah diğer annlerinde benim gibi yüzü gülecek" dedi.

Çakmaz çifti daha sonra çadırda eylemlerini sürdüren diğer ailelerle vedalaşırken, sevinç gözyaşları döktü. Çakmaz ailesinin sevincini paylaşan ailelerin gözyaşları sel olurken, yaşlı bir adam heyecana dayanamayarak baygınlık geçirdi. 112 Acil Servis ekipleri müdahale ederken, Çakmaz ailesi çadırın bulunduğu yerden ayrılarak Batman'ın Kozluk İlçesi'ndeki evlerine gitti.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER