Sur’da yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Sur’da 9 gün süren sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının üzerinden 24 saat geçmeden, yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Açıklamada, 6 mahalle ile Gazi Caddesi’nde ‘ikinci bir emre kadar’ sokağa çıkmanın yasak olduğu bildirildi.

Sur’da yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi
 Diyarbakır Sur'da 9 gün süren sokağa çıkma yasağının dün gece saat 23.00 itibariyle ‘ikinci bir duyuruya kadar' kaldırıldığının açıklanmasının ardından, bugün yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Kaymakamlık açıklamasında, “kamu düzeninin sağlanması”, “sokak aralarındaki barikatların kaldırılması”, “hendeklerin kapatılması” ve “kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları” yasak ilanına gerekçe olarak gösterilirken, şu ifadelere yer verildi:

“Suriçi'nde bulunan toplam 15 mahallemizin 6'sında (Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş) ve Gazi caddesinde 11 Aralık 2015 Cuma günü saat 16.00 itibari ile ikinci bir emre kadar Kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi can ve güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”İMC

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER