Anlı: Diyarbakır Barosu Onur ve Değer Yarattı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı son genel kurulda yeniden Baro Başkanı seçilen Tahir Elçi ve yeni yönetime tebrik ziyaretinde bulundu.

Anlı: Diyarbakır Barosu Onur ve Değer Yarattı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı'nın baro ziyaretine meclis üyeleri Cihan Aydın, İhsan Süleymanoğlu, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ferti Altun eşlik etti.


Anlı ve beraberindekileri Baro Başkanı Tarih Elçi, Yardımcısı Ahmet Özmen ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Elçi, Genel Kurul'un tamamlanan prosedürlerden sonra fiilen bu hafta göreve başladıklarını belirterek, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı'nın bir dönem baroda da yöneticilik yaptığını hatırlatan Elçi, bunun bir şans olduğunu söyledi. Elçi, bunun diyalog ve iletişim konusunda bir fırsat olduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı da baronun yeni yönetimi ve üst kurul delegeleri dahil tüm karar organlarına seçilenlere başarılar diledi. Anlı, "Diyarbakır Barosu dünyaca bilinen bir barodur. İnsan hakları, hukukun üstünlüğü alanlarında büyük bir efor harcamış, fedakarlık yapmış, bedel Ödemiş ama bir o kadar da bedelinden dolayı büyük bir değer ve onur yaratmış bir barodur" dedi. Bu baronun üyesi olmaktan büyük bir şeref duyduğunu ifade eden Anlı, yeni yönetimin baronun bu saygınlığını daha ileri noktaya götüreceğini, mesleki sorunların çözüm arayışı içerisinde olacağından kuşku duymadığını söyledi. Anlı, "İnsanlarımızın Diyarbakır Barosu'na olan güvenini artıracak, özellikle de mesleğimize dönük son dönemde hiçbirimizin tasvir etmediği, kabul etmediği yaklaşımlara karşı aynı hassasiyeti, mesleki duyarlılığı sürdürecek bir çaba içerisinde olmanızdan hiçbir kuşkumuz yok" diye konuştu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman için baronun ve meslektaşlarının çalışmaları içerisinde olacaklarını ifade eden Anlı, üzerlerine düşeni yerine getirme arayışı içinde olacaklarını söyledi. Anlı, "Geçmişte Diyarbakır Barosu'nun kentteki siyasal, toplumsal ve yaşama dair gündemler konusunda son derece önemli bir rolü ve misyonu oldu. Son derece pozitif bir misyondu bu, bundan sonra da birlikte yine aynı duyarlılıkla, aynı eforu göstereceğinizden eminiz" diyerek seçilen tüm yönetime tekrar başarılar diledi. 

HABERLER

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER