Bağlar Belediyesi’nden “Gezi Parkı Kütüphanesi”ne Kitap Yardımı

Diyarbakır Bağlar Belediyesi Ferzad Kemanger Eğitim Destek evi, Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylarından sonra açılan ‘Gezi Parkı Kütüphanesi’ için kendi aralarında topladıkları kitapları kütüphaneye gönderdi.Bağlar Belediyesi Ferzad...

Bağlar Belediyesi’nden “Gezi Parkı Kütüphanesi”ne Kitap Yardımı
Diyarbakır Bağlar Belediyesi Ferzad Kemanger Eğitim Destek evi, Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylarından sonra açılan ‘Gezi Parkı Kütüphanesi’ için kendi aralarında topladıkları kitapları kütüphaneye gönderdi.

Bağlar Belediyesi Ferzad Kemanger Eğitim Destek evi öğretmen ve öğrencileri, Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylarından sonra açılan Gezi Parkı Kütüphanesi için kendi aralarında topladıkları kitaplarla birlikte duygu ve düşüncelerini içeren, mektuplar gönderdi. Ferzad Kemanger Eğitim Destekevi’nde bir araya gelen öğrenciler ve öğretmenler ortak bir basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan Binevş Yılmaz, Ferzad Kemanger Eğitim Destek evi öğrencileri ve öğretmenleri olarak yapılan eylemselliği selamladıklarını söyledi. Bölge’de en çok polis şiddetine ve zorbalığına maruz kalan bir halkın üyeleri olarak, Taksim Gezi Parkı’ndaki müdahaleleri bedenen olmazsa da ruhen yaşadıklarını dile getiren Yılmaz, “Egemen zihniyetin doğaya ve insana yaklaşımını son eylemsellikler bağlamında değerlendirdiğimizde, bu anlayışın ırk, cins, inanç, renk ve mezhep gözetmeksizin tüm toplumsal değerleri tükettiğini gözlemek mümkündür” dedi.

Tüm toplumsal kesimlerin ortak paydada buluştuğu ve birleştiği bu eylem alanında kurulan kütüphaneyi çok özel ve değerli bulduklarını kaydeden Yılmaz, “Bu bağlamda hepimiz Taksim Gezi Parkı eylemselliğine olan duyarlılığımızı o kütüphaneyi zenginleştirerek göstermek istiyoruz. Gönderdiğimiz kitaplarla beraber duygu ve düşüncelerimizi içeren, inançsal bağımızı özetleyecek mektuplara da yer verdik” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2013, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER