Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde Terfi Heyecanı Yaşandı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde bir üst rütbeye terfi eden 50 personel için tören düzenlendi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde Terfi Heyecanı Yaşandı
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde bir üst rütbeye terfi eden 50 personel için tören düzenlendi. Yeni rütbelerini eş ve çocuklarıyla birlikte takan amir ve müdürlerin heyecanlı olduğu gözlendi. 2. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden Sur İlçe Emniyet Müdürü Metin Durak'a rütbesini Vali Mustafa Cahit Kıraç taktı. 4'üncü sınıftan 3'ü sınıfa terfi eden emniyet müdürlerinin rütbelerini ise Emniyet Müdürü Recep Güven takarken hayırlı olması temennisinde bulundu.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Polisevi'nde düzenlenen törene Vali Kıraç, Emniyet Müdürü Recep Güven, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Arık, Diyarbakır Adalet Komisyonu Başkanı Serap Aydın, Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Hilmi Atabay, vali yardımcıları, kaymakamlar, emniyet personeli ile terfi eden personelin ailesi katıldı. Törende konuşan Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, her yeni bir rütbenin aynı zamanda yeni bir sorumluluk ve heyecan olduğunu belirtti. Güven, polis teşkilatında çalışmanın büyük bir fedakarlık gerektirdiğini dile getirerek, bunun için her türlü desteği sağlayan personel eşlerine teşekkür etti. Güven, yeni rütbelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ise en güzel işin insanın severek yaptığı iş olduğunu dile getirdi. Polisin hastası olsa bile bunu bir kenara bırakıp herkesin yardımına koştuğunu, bayramlarda vatandaşlar tatil yaparken onların çalıştığını belirten Kıraç, "Polislik mesai mefhumu gözetmeksizin çalışılan mesleklerden biri. Vatandaş polise baktığı zaman devleti görür. Özellikle asayişte çalışan polis arkadaşlarımızın 24 saat boyunca hukuka, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, dikkat etmesi gerekiyor. Hangi hizmeti yaparsak yapalım bunun en iyisini yapmalıyız. Her zaman halka şefkat gösterelim, güler yüzlü olalım. Unutmayalım en büyük güç insan sevgisidir." diye konuştu.

Konuşmaların ardından terfi töreni düzenledi. Terfi eden personele rütbeleri büyüklüğünden başlanarak alt rütbeye kadar sahneye davet edildi. Sahneye eşleriyle çıkan personellerin rütbelerinin takıldığı sırada oldukça heyecanlı oldukları görüldü. Terfi töreninin ardından verilen kokteyl ile program sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2013, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER