Diyarbakır'da Patlama: 4 Yaralı

Diyarbakır'da meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi yaralandı. Bir çocuğun elinde bulunan el yapımı bombanın patladığı öğrenildi.

Diyarbakır'da Patlama: 4 Yaralı
Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde 17-18 yaşlarında 2 kişinin taşıdığı el yapımı patlayıcı infilak etti. Bombayı taşıyan kişinin eli parçalanırken, yanındaki arkadaşı ile sokakta oynayan küçük yaştaki 2 kız da yaralandı.

Polis, olay yerinden topladığı uzuvları yaralıların tedaviye alındığı hastaneye götürdü.

Patlama saat 13.20'de, Koşuyolu 204 sokakta meydana geldi. İddiaya göre sokakta yürüyen yaşları 17-18 olduğu belirtilen iki kişiden birinin elinde bulunan el yapımı parça tesirli patlayıcı henüz bilinmeyen nedenle infilak etti. Büyük bir gürültüyle patlayan bomba, çevrede büyük korku ve paniğe neden oldu.

Patlamada elinde patlayıcı infilak eden kişinin el ve parmakları koparken, yanındaki arkadaşı ile sokakta oynayan 2 kız çocuğu yaralandı. Patlama üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis patlamanın olduğu sokağı trafiğe kapatarak geniş çaplı inceleme başlattı. Bu arada patlayıcının infilak etmesi üzerine el ve parmakları koptuğu belirtilen kişinin kopan uzuvları polis tarafından olay yerinden toplanarak hastaneye götürüldü. Polis, patlamayla ilgili başlattığı geniş çaplı soruşturmayı sürdürüyor.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2013, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER