Diyarbakır’da Patlama

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Koşuyolu Caddesi üzerinde meydana gelen patlamada 6 kişi yaralandı.Edinilen bilgiye göre, patlama saat 13.30 sıralarında Koşuyolu Caddesi 204 Sokak girişinde meydana geldi. 204 Sokak’tan Koşuyolu Caddesi’ne...

Diyarbakır’da Patlama
Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Koşuyolu Caddesi üzerinde meydana gelen patlamada 6 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, patlama saat 13.30 sıralarında Koşuyolu Caddesi 204 Sokak girişinde meydana geldi. 204 Sokak’tan Koşuyolu Caddesi’ne doğru yürüyen iki kişiden birinin elindeki el yapımı parça tesirli bomba büyük bir gürültüyle patladı. Patlama sırasında bombayı taşıyan kişinin el ve parmaklarının koptuğu belirtildi. Büyük bir gürültü ile meydana gelen patlamada aralarında sokakta oynayan 2 çocuğun da bulunduğu toplam 6 kişi yaralandı. Yaralılar bölgeye gelen ambulanslarla Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi ve Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay sonrasında bölgeye gelen polis ekipleri Koşuyolu Caddesi’ni tek yönlü, 204. Sokağı ise tamamen trafiğe kapatarak inceleme başlatırken, belediye itfaiye araçları da patlamanın yaşandığı bölgedeyi temizledi. Polis patlamanın olduğu sokağı trafiğe kapatarak geniş çaplı inceleme başlattı.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2013, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER