Sigara İzmariti Faciaya Yol Açıyordu

Diyarbakır Batıkent Meydanı’nda bulunan buğday tarlası atılan sigara izmariti nedeni ile yandı. Yangına kısa sürede müdahale edilmesi olası bir faciayı önledi.İçinden tren raylarının geçtiği tarla, atılan sigara izmariti nedeni ile...

Sigara İzmariti Faciaya Yol Açıyordu
Diyarbakır Batıkent Meydanı’nda bulunan buğday tarlası atılan sigara izmariti nedeni ile yandı. Yangına kısa sürede müdahale edilmesi olası bir faciayı önledi.

İçinden tren raylarının geçtiği tarla, atılan sigara izmariti nedeni ile yanmaya başladı. İtfaiyenin olay yerine kısa sürede gelmesi ve yangına müdahale etmesi olası bir faciayı önledi. Yangının çıktığı sırada tarlanın içinden geçmekte olan tren durduruldu ve yangının söndürülmesi beklendi. Yangının söndürülmesinin ardından tren yoluna devam etti. Görgü tanıkları tarlada sürekli olarak insanların gelip oturduğunu ve içtikleri sigaraların izmaritlerini söndürmeden attıklarını belirterek, eğer yangına müdahale edilmeseydi yangının tarlanın kenarında bulunan apartmanlara sıçrayacağını ve büyük bir facianın yaşanabileceğini söyledi. Yangını haber alır almaz olay yerine dört tane itfaiye aracı ile gelen itfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek yangını söndürdü. İtfaiye ekipleri yaz aylarında vatandaşların sigara izmaritlerini arabalarının camlarından dışarı atmamaları gerektiğini belirterek, bunun yol kenarında bulunan tarlalar için çok büyük tehlike arz ettiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2013, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER