"SAKARYA MAÇININ  BİZİM İÇİN ÖZEL ÖNEMİ YOK"

Basın toplantısı düzenleyen Amedspor başkanı Ali Karakaş, Sakaryaspor maçını Diyarbakır’a yakışan  bir atmosferde oynayarak kazanmak istediklerini söyledi. Asbaşkan Aziz Elaldı ise bu maçın diğer maçlardan bir farkı olmadığına dikkat çekerek,9 yıl önceki Bursa olaylarından ders çıkarılması gerektiğini dile getirdi.

"SAKARYA MAÇININ  BİZİM İÇİN ÖZEL ÖNEMİ YOK"

Teknik Sorumlu Mehmet Budakın da,olaylı Bursa maçında Diyarbakırspor’da görev yaptığını hatırlatarak,”Taraftarlarımız sağduyulu bir şekilde takıma destek sağlamalı ve geçmişte bu konuda acı tecrübe yaşamış olan kentimize zarar verilmesine izin vermemeli” dedi.

Tansiyonu Düşürmeye Yönelik Açıklamalar
Cumartesi günü oynanacak Amedspor-Sakaryaspor maçı öncesinde kentte sağduyu çağrıları devam ediyor. Kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Amedspor Kulüp Başkanı Ali Karakaş ve  Asbaşkan Aziz Elaldı ile teknik sorumlu Mehmet Budakın,maçla ilgili tansiyonu düşürmeye yönelik açıklamalarda bulundular.


Başkan Ali Karakaş,Sakarya’da meydana gelen olayların haklı olarak Diyarbakır’da taraftarlar arasında tepkilere neden olduğunu ancak bunun takıma ve kente zarar verecek boyutlara ulaşmasını istemediklerini söyledi.
“Sakarya’daki Olayları Buraya Taşımayalım”
Karakaş,”Play-Off iddiamız devam ediyor. Sakaryaspor’u yenip iddiamızı devam ettirmek istiyoruz. Biz güçlü takımlarla oynadık,Kastamonuspor ise kolay maçlarını oynadı ve zor maçlara çıkacak. Bu nedenle şansımız bitmiş değil. Taraftarlarımızdan isteğimiz forma ve atkılarını alarak tribünleri doldursunlar. Hedefimiz 33 bin kişilik stadın tamamen dolmasıdır. Taraftarlara kolaylık olsun diye biletleri erken satışa sunduk. Sakarya’da takımımıza yönelik sportmenlik dışı saldırılar oldu.Bundan dolayı taraftarlarımız maça özel önem veriyor. Ama bizim için bu maçı kazanmak kadar kulübümüze ve kentimize zarar verilmemesi de önem taşıyor. Taraftarlarımız centilmence destek versin,biz de takım olarak kazanıp onları mutlu edelim” dedi.

“Kulübün Adını Taşıyan Sosyal Medya Hesapları Zarar Veriyor”
Karakaş,Amedspor adına açılan sosyal medya hesaplarıyla ilgili olarak geçen hafta yaptıkları açıklamanın da doğru olarak anlaşılamadığı için gereksiz tepkiler oluştuğunu dile getirdi. Karakaş,”Biz kimse sayfa açmasın demiyoruz.Onları kapatmaya çalışmak gibi bir amacımız ve hakkımız da yok. Biz diyoruz bu kulübün bir tek resmi sayfası var. Amedspor adına açılan sayfalarda yapılan paylaşımlar bazen kulübü zorda bırakıyor,sanki resmi açıklamamız imiş gibi anlaşılıyor. Ya sayfa adlarını değiştirsinler ya da kulübün resmi sayfası olmadıklarını açıklasınlar” diye konuştu.

Elaldı :”Sakarya Maçının Özel Bir Önemi Yok”
Asbaşkan Aziz Elaldı ise Sakaryaspor karşılaşmasının diğer lig maçlarından bir farkı olmadığını dile getirdi. Elaldı,”DTSO Başkanı Mehmet Kaya ve spor taban birliklerinin Sakaryaspor maçıyla ilgili sağduyu çağrılarını olumlu buluyoruz. Biz de aynı yaklaşımla hareket ediyoruz. Sakaryaspor maçının bizim için özel bir önemi yok. Play-Off hedefimiz için kazanmak zorundayız. Sakarya’da yaşanan münferit olayları farklı yerlere çekerek gerginliğin buradaki maça taşınmasını istemiyoruz. Bursa maçındaki olaylardan ders çıkarmalıyız. Bu maçın verdiği tahribat ve sonuçları ortada. Bir daha bunu yaşamamalıyız. Sakaryaspor yönetimi ile temasımız oldu.Onlar da oradaki olaylardan dolayı üzgün olduklarını ve bu durumun münferit bir durum olduğunu dile getiriyorlar. Cumartesi günü herkesi sağduyu içinde Amedspora destek olmaya davet ediyoruz. Hiçbir olaya ve olumsuzluğa izin vermeyelim.Sporun barış ve kardeşlik olduğunu gösterelim. Sağduyulu davranmak herkesin ve her kesimin sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.

Budakın :”Bursa Olaylarının Bedeli Ağır Oldu, Aman Dikkat”
Teknik Sorumlu Mehmet Budakın da farklı kazanmaları gereken Manisaspor maçında bireysel hatalardan dolayı berabere kaldıkları için üzüldüklerini söyledi. Play-Off iddialarını sonuna kadar kovalayacaklarını anlatan Budakın,genç oyunculara yönelik yatırımların da devam edeceğini kaydetti. Budakın,”5-6 farkla kazanmamız maçı berabere bitirdik. Futbolda maalesef bunlar var. Play-Off iddiamızı sonuna kadar kovalayacağız. Ama bu arada genç oyuncuları da kazandırmaya devam edeceğiz. Bünyamin çok iyi oynuyor,Muhlis’i de herkes gördü. Sezon sonuna kadar bazı gençlere daha şans vereceğiz.Amedspor’un en büyük misyonlarından biri budur. Sakarya maçını kazanmak istiyoruz,tüm takım oraya kilitlenmiş durumda. Burada önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum. Olaylı Bursa maçında Diyarbakırspor’da görev yapıyordum. Maalesef o kötü günü yaşadık. Maç oynansaydı kazanacaktık ama olaylardan dolayı oynanamadı. Bunun sonucunda ağır bedeller ödedi Diyarbakırspor. Öfke ve tepki ile hareket etmemek lazım. Sakarya maçında herkes sağduyulu olmalı.Taraftarlarımız sadece bize destek versin,spor dışı olaylara hep beraber engel olalım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER