Canlı bomba'nın kimliği açıklandı

Ankara’daki katliamı gerçekleştiren bombacılardan birinin Suruç saldırısını gerçekleştiren Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün ağabeyi Yunus Emre Alagöz olduğu kesinleşti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, “Canlı bomba eylemini gerçekleştiren kişilerden birinin Yunus Emre Alagöz isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir” dedi.

Canlı bomba'nın kimliği açıklandı
 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'daki saldırıda canlı bombalardan birinin Yunus Emre Alagöz olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Başsavcılık açıklamasında, “Söz konusu canlı bomba eylemini gerçekleştiren kişilerden birinin Yunus Emre Alagöz isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. Diğer canlı bomba eylemcisinin fotoğrafla teşhisi yapılmış olup, açık kimliğinin belirlenmesi için çalışmalar devam etmektedir. Bu kişinin eylemi gerçekleştirmek üzere, güney sınırlarımıza komşu bir ülkeden geldiği tespit edilmiştir,” ifadelerine yer verildi.

Böylece Ankara'daki katliamı gerçekleştiren bombacılardan birinin Suruç saldırısını gerçekleştiren Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün ağabeyi Yunus Emre Alagöz olduğu kesinleşti.

Davutoğlu, ‘Birinin kimliği kesinleşti' demişti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, isim vermeyerek, “Bombacıların tespiti sırasında DNA testleri yoğun olarak yapıldı. Bu tespitler sonucunda da bombacılardan birinin kimliği kesinleşti. Diğerinin irtibatları itibariyle de yoğun çalışmalar sürdürülüyor,” demişti.imc


Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER