BDP, Newroz Alanında Kutlu Doğum Kutlaması Yapacak

BDP, her yıl 21 Mart günü yüz binlerce insanın toplandığı Diyarbakır'daki Newroz alanında bu kez Kutlu Doğum kutlaması yapacak.

BDP, Newroz Alanında Kutlu Doğum Kutlaması Yapacak
 Barış Ve Demokrasi Partisi (BDP), her yıl 21 Mart günü yüz binlerce insanın toplandığı Diyarbakır’daki Newroz alanında bu kez Kutlu Doğum kutlaması yapacak. 

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (DIAY-DER) destek verdiği etkinlik, 20 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (sas) dünyaya teşrif ettiği gün, büyük katılımlı bir miting şeklinde kutlanacak. DIAY-DER Başkanı Zahit Çiftkuran, “Önümüzdeki günlerde programın ve katılımcıların detayları netleşecek. Yaklaşık 2 ay önce Nevruz alanı için müracaatta bulunduk. Yer konusunda sorun çıkarsa Batıkent ya da Istasyon Meydanı’nda kutlamayı yapacağız.” dedi. 

Halkın yoğun talebi doğrultusunda böyle bir planlama yapıldığını belirten DTK Inanç Komisyonu Sözcüsü Fevzi Köz de “Hedefimiz 100 bin kişi ile Peygamber Efendimiz'in (sas) doğum gününü barış ve kardeşlik içinde kutlamak.” ifadelerini kullandı. Köz, etkinliği kimseye alternatif olarak hazırlamadıklarını belirtti. 
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2014, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
ebu cendel
ebu cendel - 7 yıl Önce

ben buna halkın talebi değilde pis bir kıskançlıktan başka bi yorum yapmam heryıl yüzbinlerce peygamber aşıklarını meydanlarda görünce sizde gidip destek olsaydınızya yoksa o meydanlarda tek tevhid bayrakları oldugu içinmi girmediniz meydanlara

SIRADAKİ HABER