AK Parti İl Başkanı Altaç'tan IŞİD Saldırılarına Tepki

Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, son günlerde ırakta artan IŞİD'in sivillere yönelik saldırılarına sert tepki gösterdi.

AK Parti İl Başkanı Altaç'tan IŞİD Saldırılarına Tepki
 Altaç, Kendini Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) olarak tanımlayanların son yüzyılın en vahşi uygulamalarını gerçekleştiren bir yapı olduğunu söyledi.
Altaç , "Bu yapı masum insanları tehdit etmekte ve onlara saldırmaktadır. Tehdit ve saldırılar daha çok insanlığın varlığına ve kazanımlarına yönelmiş, son günlerde bu vahşi saldırılar daha çok savunmasız sivil insanlara ve onların inanç ile kültürel yapılarına dönük olmuştur" dedi.

Masum insanlara yapılan bu saldırıların aslında bir toplumu tümden ortadan kaldırmaya yönelik olduğuna dikkat çeken Altaç, "Bunlar insanlığa karşı en ağır suçlardan birini oluşturan soykırım suçunu oluşturmaktadır. Farklı etnik ve inançlara yönelik vahşi katliamlar gerçekleştiren IŞİD nasıl göründüğünü ve tanımladığını açıkça ifade etmektedir" diye konuştu.

İSLAMİ DEĞERLERİN ÖN PLANA ÇIKARILMASI KABUL EDİLEMEZ

İŞİD'in gerçekleştirdiği bu vahşet ve katliamlarda kendilerini en çok derinden üzen olayın bu saldırıları gerçekleştirirken İslami değerleri ön plana çıkarılması olduğunu belirten Altaç, böyle bir durumun kabul edilemez bir durum olduğunu belirterek, "Bizim Dinimiz de esas olan ırkı, dini, dili ne olursa olsun tüm insanların barış ve kardeşlik içerisinde yaşamasıdır. İslam dininde katliama ve vahşete yer yoktur. Herkesi tüm insanlık için büyük bir tehdit oluşturan bu yapıya karşı kesin tutum almaya çağırıyoruz. Uluslararası toplumun, insanlığa karşı işlenen bu ağır suçlara, oluşan yapıya karşı geciken ve yetersiz müdahalelerini daha somut ve daha etkili olarak ortaya koymasını bekliyoruz. Toplumunun tüm kesimleri olmak üzere herkesi bu saldırılara karşı duyarlı olmaya ve bu vahşete karşı tepkilerini Demokratik Bir Şekilde ortaya koymaya çağırıyoruz" şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER