Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Sur ilçesinde esnafı ziyaret ederek Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi.

Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru
 Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Sur ilçesinde esnafı ziyaret ederek Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi.
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, beraberindeki AK Parti Sur İlçe Başkanı Şafak Yöntürk ve ilçe teşkilat üyeleriyle birlikte yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin esnaf ve ev ziyaretlerinde bulundu. Esnaf ziyaretleri öncesi yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçine ilişkin İHA muhabirine açıklamalarda bulunan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra şimdi Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecine girdiklerini ve şuan halkın kendi oyu ile ilk defa cumhurun başını seçeceğini söyledi. Halkın kendi oyu ile ilk defa cumhurbaşkanı seçmesinin özgürlüklerin önünde atılmış bir adım olduğunu belirten İçten, "Tabii muhalefet bizimle tek başına mücadele edemeyeceğini anladığı için, akan bir çatı adayını aday olarak gösterdiler ve bunun etrafında toparlanmaya çalıştır, ama nereden tutmaya çalışsalar da herkesin elinde kalıyor. Bazen göstermiş oldukları o aday MHP'yi rahatsız edecek, bazen CHP'yi rahatsız edecek ve bazen çatıya destek veren bütün siyasi partileri rahatsız edecek açıklamalarda bulunuyor ve isimleri karıştırıyor, kendini ifade etmekte zorluk çekiyor ve maalesef bu ülkenin cumhurbaşkanı olmak isteyen kişi İstiklal Marşı'ndan Mehmet Akif Ersoy'dan bihaber yaşıyor. Bu açıkçası muhalefet adına utanılacak bir durumdur, ama bu ülkeden 12,5 yıldır kendini ispatlamış ve 30 yıla yakın da ülkeye hizmet etmeye çalışan, mazlumların yanında olan ve Türkiye'nin dünyadaki sesi olan, asrın lideri olarak tanımladığımız Recep Tayyip Erdoğan, şuan Türkiye'nin batısından ve doğusundan herkesten teveccüh alıyor ve bizim seçimlerden beklentimiz yüzde 58'in altına düşmeyeceğimizle alakalı, ben kendim açıkçası bunu söylüyorum. Ak Parti çalışmalarıyla Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmakta ve dolayısıyla Sayın Başbakanımız yüzde 58'in altında olmayacak ve yüzde 58'in üzerinde bir oy alacaktır. Şimdi bu tabii ki büyük bir orantı olacak, bunu Pazartesi günü tekrar göreceğiz ve konuşacağız. Ama şöyle bir değişim olacak. Türkiye'de artık aktif rol alan, sahada olan ve memleketin bütün sorunlarına duyarlı bir Cumhurbaşkanıyla buluşmuş olacak ki bence bu çok önemli bir şey, bu da bu bölgede çok hoş karşılanan bir durum" dedi.

İçten, bir milletvekili olarak bundan 3 yıl önce sokaklarda dolaştığında herkesin dediği tek bir şey olduğunu onun da 'Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan akan bu kanı durdursun biz Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır meydanında heykelini yapacağız' idi. Bunu birçok insan söyledi ve çözüm süreci başlatıldı. Elhamdullilah akan kan durdu, bizim hiç kimsenin Sayın Başbakanımızın heykelini yapmasıyla ilgili bir talebimiz yok. Ama bu noktada Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Başbakanımızın yanında olacağını özellikle bölgede yaşayan Kürtlerin çözüm süreciyle birlikte ve Kürt sorununun bitmesine yönelik yüreğini ve cesaretini ortaya koyan Başbakanımıza Cumhurbaşkanı olması noktasında teveccüh göstereceğine ben şahsen adım gibi eminim, yani Kürtler Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında bir duruş sergileyecektir" şeklinde konuştu.

"ONUN YOLUNA CANIM FEDA"

İçten konuşmasının ardından beraberindekilerle birlikte Sur ilçesi İskenderpaşa Mahallesi'nde oturan ve 4 gün önce eşi vefat eden 72 yaşındaki Saliha Gündüz isimli yaşlı kadının evini ziyaret ederek başsağlığı dileklerinde bulundu. Burada 72 yaşındaki Saliha Gündüz ile sohbet eden İçten, neden başbakanı bu kadar çok seviyorsun sorusunu yaşlı kadına iletti. İçten'in bu sorusu üzerine Gündüz, Başbakan Erdoğan'ı kast ederek "O adamda harbilik var, sizleri de seviyorum ama o adam olmasaydı bu memleket ve Türkiye giderdi. Ben burada bas bas bağırıyorum, ben Tayyip Erdoğancıyım kim bana karışabilir. Onun yoluna benim canım feda" ifadelerini kullandı.

Gündüz'ün bu konuşmaları üzerine AK Parti Milletvekili Cuma İçten, yaşlı kadının elini öperek, "Ben Sayın Başbakan adına elini öpüyorum" dedi

Ev ziyaretinin ardından İçten ve beraberindekiler Sur ilçesinde İnönü Caddesi'nde bulunan esnafı ziyaret ettikten sonra yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin istişare toplantısına katılmak üzere Ak Parti Sur ilçe binasına geçti. - DİYARBAKIR
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER