Diyarbakır'da Türk bayrağını indirdiler

Diyarbakır'daki olaylarda PKK sempatizanı bir grup gösterici 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’ndaki Türk bayrağını indirdi.

Diyarbakır'da Türk bayrağını indirdiler
 Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yolu trafiğe kapatan grupla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ölen Ramazan Baran, otopsinin ardından bugün toprağa verildi. Baran’ın cenaze töreninden sonra yüzleri kapalı bir grup, 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’nın bahçesinin duvarından atlayarak direkte asılı bulunan Türk bayrağını indirdi. Askeri kulübeye saldıran grup, Kuruçeşme mevkinde lastik yaktı, yolları trafiğe kapattı. Bağlar sokaklarını savaş alanına çeviren grup, polise havai fişek, molotof ve taşlarla saldırdı. Polis, göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.
 
Karakol yapımı ve operasyonları gerekçe göstererek Diyarbakır- Bingöl yolunu Lice ilçesi Fis Ovası mevkiinde 24 Mayıs’tan beri hendekler kazarak kapatan terör örgütü PKK yandaşları ile güvenlik güçleri arasında dün akşam saatlerinde çatışma çıktı. 
 
GÖSTERİCİLER 2. HAVA KUVVETİ KOMUTANLIĞI’NDA TÜRK BAYRAĞI İNDİRDİ
 
Çatışmada ölen Ramazan Baran'n cenazesi, Bağlar ilçesi Yeniköy Mezarlığı'na götürüldü. Cenazenin taşınması sırasında yüzleri kapalı bir grup, 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’nın bahçesinin telle örülü duvarından atlayarak direğe takılı bulunan Türk bayrağını indirdi. Yüzlerce kişinin katıldığı cenaze törenin ardından bir grup, kepenklerin kapalı olduğu merkez Bağlar ilçesinde Göçmenler Caddesi üzerinde barikatlar kurdu, yolu trafiğe kapattı. Göstericiler, gelen polislere molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldırdı. Polis, göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalede bulundu.

174.20140608195334.jpg 
 
YÜZLERİ KAPALI GRUP HÜDA-PAR’LYA SALDIRIDI
 
Törenin ardından yüzleri kapalı göstericiler Bağalar ilçesi Kuruçeşme kavşağında lastik yakarak yolu trafiğe kapattı. Daha sonra grup, araçların geçmemesi için arabaların etrafını sardı, araçlara zarar verdi. Grup, yolun üzerinde HÜDA-PAR’lı olduğu ileri sürülen bakkalcıya saldırdı. İş yerinin camlarını indiren göstericiler, birçok araca zarar verdi. 
 
KCK, DİRENİŞİ ARTIRMA VE DAĞA ÇIKMA ÇAĞRISI YAPTI
 
KCK, Lice'de yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı. Savaş hazırlıklarına karşı asla geri adım atılmayacağı ifade edilen açıklamada, halka her yerde direniş mücadelelerini yükseltme çağrısı yapıldı.
 
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı, örgüte yakınlığıyla bilinen haber sitesine açıklama yaptı. Dün Lice ilçesinde çıkan çatışmada hayatını kaybeden Ramazan Baran ve Baki Akdemir'in anısı önünde saygıyla eğilindiği belirtilen açıklamada, gençlerin dağa çıkması istendi.
 
AK Parti hükümetinin sürekli kirli propaganda ve savaş hazırlığı içinde olmakla suçlandığı açıklamada, bir taraftan sahte ve ikiyüzlü bir biçimde süreçten bahsedilirken öbür yandan yüzlerce yeni karakol ve askeri amaçlı barajlar yapıldığı ifade edildi. AK Parti'nin çocukları dağa çıkan anneleri yönlendirdiği, sivil ve barışçıl gösteri yapan halka tahammül edemediği dile getirildi. Açıklamada tüm Kürt gençleri PKK saflarına katılmaya davet edildi
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2014, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER