Altan Tan'dan cemaate: Men dakka dukka!

HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan cemaate yönelik operasyonu İnternethaber'e değerlendirdi.

Altan Tan'dan cemaate: Men dakka dukka!
 Bu sabah sahur vakti cemaatçi polislere yapılan operasyona HDP'den ilk tepki geldi. HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, bu operasyonun sıradan vatandaşlar için ürküntü verici olduğunu söyledi.

Devlet kim? diye soran Altan Tan, bu böyle devam ederse önüne geleninoperasyon yapıp birilerini tutuklayacağını dile getirdi.

Operasyonun cemaate yönelik olduğunun altını çizen Altan Tan, cemaatin daha önceki yaptığı operasyonları örnek göstererek "men dakka dukka" dedi.

DEVRAN DÖNDÜ

Normal, sıradan bir vatandaş için gelişmeler ürküntü verici. 5 sene önce birileri çıktı Türkiye'nin ordusunun yarısı, Genelkurmay'ın yarısı darbe planlıyor dedi. 68 generali hapse koydu. Deniz Kuvvetleri neredeyse topyekün diskalifiye edildi. Ve daha sonra yine Kürt siyasetçilerin büyük bir kısmı tutuklandı, 5 yıl hapiste kaldı ondan sonra da devran döndü birileri çıktı ve dedik ki; "paralel bir devlet var." Bu sefer emniyetin yarısını tutuklamaya başladı, hakimler ve savcıları görevden almaya başladı. Şimdi sıradan bir vatandaş olarak soruyoruz; "Peki devlet kim, devletin yarısı çete mi, devlet eşkıya mı oldu? 

BİR AN ÖNCE BU KARMAŞAYA SON VERİLMELİ

Bu devletin askeri, polisi, hakimi, savcısı tamamen gizli örgütlenmeler içerisindeyse, Başbakan'ın tabiriyle "çeteleşme" içindeyse o zaman, vatandaş kime güvensin, ne yapsın? Bu gidişat gidişat değil, devletin çivisi çıktı. Böyle giderse iktidarı eline alan her parti önüne geleni tutuklar ve bir müddet sonra da hükumet çeteleşmeye başlar bu ise daha içinden çıkılmaz bir durum meydana getirir. Bir an önce bu karmaşaya bir son verilmesi lazım.

MEN DAKKA DUKKA

Operasyon direk Gülen cemaatini hedef alınıyor, göz altına alınanlara ve iddialara baktığınızda ortaya böyle bir tablo çıkıyor. Tabi, bu arkadaşlar da zamanında önlerine geleni tutukladılar. Meşhur bir Alman atasözü "Bir gün hukuk size de lazım olur, Berlin de adalet var" der. Bu arkadaşlar da men dakka dukka oldu. Kim birine vurursa kendisi de vurulur. 

OPERASYON GENİŞLEYEBİLİR

Operasyonun seçim öncesinde yapılmasının iki sebebi olabilir; bir, Başbakan bunu seçim malzemesi yapar, iki; kendine yönelik yeni kasetler veya yeni bazı dökümanlar ortaya çıkacaksa bunu engellemeye çalışıyordur. Hükumetin kafasında tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama Başbakan; "inlerine gireceğiz, darmaduman edeceğiz" sözleri defalarca söyledi operasyon genişleyebilir.
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER