PKK'DAN ŞAŞIRTAN HEYKEL AÇIKLAMASI

PKK'nin üst düzey isimlerinden Sabri Ok, ''O heykel nasıl yapıldı, kimin yaptırdığını biz de bilmiyoruz'' dedi. http://www.haber3.com/pkkdan-sasirtan-heykel-aciklamasi-2856542h.htm#ixzz3B8GbkQXk

PKK'DAN ŞAŞIRTAN HEYKEL AÇIKLAMASI

PKK'nin üst düzey isimlerinden Sabri Ok çok konuşalacak bir açıklama yaptı: O heykel orada nasıl yapıldı, kimin kararıyla yapıldı gerçekten bilmiyoruz!

Çözüm sürecindeki en kritik eşiklerden biri haline gelen Lice'deki heykel krizinde esrar perdesi giderek derinleşiyor. PKK'nın ilk silahlı eylemini yöneten komutanı olan Mahsum Korkmaz'ın heykelinin kimler tarafından ne amaçla dikildiği sorgulanırken ANF'ye konuşan KCK yönetiminin en önemli isimlerinden Sabri Ok şaşkına çeviren bir açıklama yaptı. Ok "Mahsum Korkmaz yoldaşımızın heykeli ya da büstü orada nasıl yapıldı, kimin kararıyla yapıldı gerçekten bilmiyoruz. Bu hareketimizin bir kararı değildi." dedi.

BU SÜREÇTE BÖYLE BİR KARARIMIZ YOKTU! KİM YAPTI BİLMİYORUZ!

Gündemi allak bullak eden ve iki sivil ile bir askerin hayatını kaybetmesine neden olan heykel krizini değerlendiren Sabri Ok, PKK yönetiminin Lice'ye Mahsum Korkmaz heykeli dikmek gibi bir kararı olmadığını açıkladı. Heykelin kimler tarafından ne amaçla yapıldığını bilmediklerini vurgulayan Ok, bu kararın bir zamanlama sorunu taşıdığını söyledi. Heykel krizinin perde arkasına dair en şaşırtıcı açıklamaya imza atan Ok "Mahsum Korkmaz yoldaşımızın heykeli ya da büstü orada nasıl yapıldı, kimin kararıyla yapıldı gerçekten bilmiyoruz. Bu hareketimizin bir kararı değildi. Böyle bir süreçte hareketimizin şehitler mezarlığında Egid yoldaşın böyle bir anıtının dikilmesi yönünde bir kararı olmadı. Tabii ki gün gelecek Egitlerin, Mazlumların, Kemallerin, Hayrilerin anıtları büstleri anıları yaşatılacak ve Kürt halkı da bunları görecektir. Ama bu gün böyle bir süreçte böyle bir kararımız yoktu. Bunu kim yaptı bilmiyoruz." dedi.

TÜRKLERİN DEĞERLERİNE SAYGILIYIZ! AMA OPERASYONUNU LANETLİYORUZ!

"Biz de Türklerin, diğer halkların, inançların tarihten gelme değerlerine tabii ki saygılı olmak durumundayız" diyen Ok, devletin heykeli yıkması ve bir askerin botları ile verdiği poza ise ateş püskürdü. Sabri Ok "bunu yok etmek buna müdahale etmek büyük bir haksızlık, büyük bir tahammülsüzlük ve bunun da ötesinde sömürgeci zihniyetin bir tezahürüdür. Kesinlikle bir saldırıdır bunu lanetliyoruz, kınıyoruz." diyerek operasyona tepki gösterdi.

İşte Sabri Ok'un heykel krizine ilişkin açıklamaları:

HEYKELİ KİM DİKTİ GERÇEKTEN BİLMİYORUZ!

Mahsum Korkmaz yoldaşımızın heykeli ya da büstü orada nasıl yapıldı, kimin kararıyla yapıldı gerçekten bilmiyoruz. Bu hareketimizin bir kararı değildi. Böyle bir süreçte hareketimizin şehitler mezarlığında Egid yoldaşın böyle bir anıtının dikilmesi yönünde bir kararı olmadı. Tabii ki gün gelecek Egitlerin, Mazlumların, Kemallerin, Hayrilerin anıtları büstleri anıları yaşatılacak ve Kürt halkı da bunları görecektir. Ama bu gün böyle bir süreçte böyle bir kararımız yoktu. Bunu kim yaptı bilmiyoruz. Fakat AKP’nin ve Türk devletinin tahammülsüz, gerçekten böyle inkarcı, retçi, halkın değerlerine saygısı olmayan bir şekilde şehitler mezarlığına saldırması halkın çok değer biçtiği bir ulusal kahramanın anıtını araçlarla yere devirip çekip götürmesine kimse hak tanımaz.

HEYKELİN NASIL BİR KARARLA YAPILDIĞINI BİLMEMEKLE BERABER...

Egit yoldaşın anıtının böyle bir zamanda nasıl bir kararla yapıldığının bilmemekle beraber bunu yok etmek buna müdahale etmek büyük bir haksızlık, büyük bir tahammülsüzlük ve bunun da ötesinde sömürgeci zihniyetin bir tezahürüdür. Kesinlikle bir saldırıdır bunu lanetliyoruz, kınıyoruz. Halkımızın bu haksızlığa karşı serhıldanlara kalkması ve direniş geliştirmesi, kendi değerlerine sahip çıkma kararlılığını göstermesi anlamlı ve değerlidir. Hiç kimse Kürtlerin değerlerine böyle kolay müdahale edilmeyeceğini ya da müdahale edilirse hiçbir tepki gelişmeyeceği yanlışına kapılmamalıdır.
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2014, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER