Sporsever Validen Siirt'e Dev Tesis Ve TRT Kurdi'ye Çifte Ödül

Trabzonspor Kongre Üyesi olan Siirt Valisi Ali Fuat Atik’in Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden Siirt Özel İdarespor için yaptığı tesis 5 yıldızlı otelleri ve Süper Lig takımlarının tesislerini aratmıyor. Sporun bölgenin kalkınmasında önemli rol oynayacağını belirten Vali Atik,”Bu tesis sayesinde hem Siirtspor yükselecek hem de milli futbolcular yetişecek” dedi. Vali Atik, 2.Lig ,3.Lig ve BAL maçlarını yayınlamasıyla dikkat çeken TRT Kurdi’ye bölgeye yaptığı hizmetlerden dolayı iki plaket vererek teşekkür etti. Vali Atik,”TRT Kurdi ülkemizin birlik beraberliği adına çok önemli bir misyonu yerine getiriyor. Spordaki yayınları bölgede sporun gelişmesine ciddi katkı sunuyor” dedi.

Sporsever Validen Siirt'e Dev Tesis Ve TRT Kurdi'ye Çifte Ödül

Süper Lig Kulüplerinde Olmayan Tesis

Trabzonlu ve Trabzonspor Kongre Üyesi olan, sporu yaşam biçimi haline getirip bölgede sporun gelişmesi için her türlü desteği sağlayan Siirt Valisi Ali Fuat Atik bunu Siirt’te uygulamalarıyla hissettiriyor. Vali Atik’in desteğiyle Siirt Özel İdare tarafından Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden Siirt Özel İdarespor için yaptırılan modern tesis görenleri kendisine hayran bıraktırıyor. 5 yıldızlı otelleri andıran tesiste antrenman sahalarından Türk hamamına,özel havuzlardan sporcuların konaklama odalarına ve sporcu aileleri için yapılan özel odalara kadar her şey var.

Vali Ali Fuat Atik,bir çok Süper Lig kulübünde bulunmayan tesisin kapıları gezerek tesisin özellikleri hakkında bilgi verdi.

Siirt Ve Trabzon Arasında Sporla Dostluk Köprüsü

Tesis hakkında bilgi veren Vali Ali Fuat Atik, bölge halkının sporu çok sevdiğini ancak bunun doğru şekilde değerlendirilemediğine dikkat çekerek tesisleşme hamlesiyle Siirtspor’un yükselişine zemin hazırladıklarını belirtti. Memleketi Trabzon ile görev yaptığı Siirt arasında önemli adımlar atıldığını belirten Vali Atik,”Bizler bugün varız daha sonra burada olmayacağız. Ama bu tesisler Siirt halkının hizmetinde olacak. Modern bir tesis olması için ne gerekiyorsa yaptık. Siirtspor’un yükselmesine hizmet edecek ve önemli sporcular burada yetişecek. Bu potansiyeli fazlasıyla var. Bölge halkı sporu çok seviyor. Sadece bugüne kadar doğru temelde değerlendirilememiş. Trabzonspor ile Siirtspor’u kardeş kulüpler yaptık. Bölgedeki yetenekli gençleri Trabzonspor alt yapısına kazandırıyoruz. Trabzonspor da Siirtspor’a ve bölgedeki kulüplere destek olacak.  Batısıyla doğusuyla,güneyiyle kuzeyiyle hepimiz kardeşiz. Spor,bu kardeşliği pekiştirmenin en güzel yollarından biridir” dedi.

“Türk Olmadan Kürt,Kürt Olmadan Türk Olmaz”

Spor tesisi ve sporla ilgili projeler hakkında TRT Kurdi’ye açıklamalarda bulunan Vali Ali Fuat Atik,TRT Kurdi ekibini makamında kabul etti. Vali Atik, bölgeye olan hizmetlerinden dolayı TRT Kurdi Haber Müdürü Gülabi Eryaman ile bölgede sporun gelişmesine sağladığı katkılar için de TRT Kurdi’de yayınlanan Dema Futbolê programına plaket takdim etti.

Vali Atik,”Türkçe nasıl bizim dilimizse Kürtçe de bizim dilimizdir. Bin yıllardır omuz omuza ve kardeşçe yaşayan aynı vatanın evlatlarıyız. Türk’ü  ayırsanız Kürt,Kürdü ayırsanız Türk olmaz,kalmaz. TRT Kurdi, kardeşliğimiz pekiştirmek ve kadim Kürt dilini yaşatmak,bölgeye ve ülkeye hizmet etmek anlamında önemli bir misyonu yerine getiriyor. Bölgede sporun gelişmesine ve aynı zamanda ülke sporuna da büyük hizmet sunuyor. Maç yayınlarını,programları ilgiyle takip ediyoruz. Halkımız da bundan çok memnun kalıyor” diye konuştu.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER