Aydoğan'dan Eronat'a: Siyaset bir seviye gerektirir

HDP Milletvekili Nursel Aydoğan'dan AKP'li Eronat'a sert yanıt: Siyaset bir seviye gerektirir

Aydoğan'dan Eronat'a: Siyaset bir seviye gerektirir
 Çocuklarını PKK'ye zorla katıldığı iddiası ile günlerdir Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan ailelere destek vermek için bugün belediye binası önüne giderek HDP'li Nursel Aydoğan hakkında açıklamalar yapan AKP Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat'a Aydoğan'dan cevap gecikmedi. 

Yazılı bir açıklama yapan Aydoğan 'Siyasetin bir seviye gerektirdiğini' belirttiği açıklamasında: "Çocukları PKK'ye katılan ailelerin üzüntüleri ve kaygıları üzerinden şahsıma yönelik, edinilmiş bilgiler üzerinden sözde siyaset yapan Oya Eronat'ı kınıyorum. Yaptığı açıklamanın içeriği bir kez daha, siyasetin bir seviye gerektirdiğini ortaya koymuştur. Mücadelemiz, Kürt sorununun kalıcı çözümü ve hiçbir insanımızın çözümsüzlük nedeniyle artık acı çekmemesi içindir" dedi. Çocuklarını PKK'ye zorla katıldığı iddiası ile günlerdir Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan ailelere destek vermek için bugün belediye binası önüne giderek HDP'li Nursel Aydoğan hakkında açıklamalar yapan AKP Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat'a Aydoğan'dan cevap gecikmedi. 

Yazılı bir açıklama yapan Aydoğan 'Siyasetin bir seviye gerektirdiğini' belirttiği açıklamasında: "Çocukları PKK'ye katılan ailelerin üzüntüleri ve kaygıları üzerinden şahsıma yönelik, edinilmiş bilgiler üzerinden sözde siyaset yapan Oya Eronat'ı kınıyorum. Yaptığı açıklamanın içeriği bir kez daha, siyasetin bir seviye gerektirdiğini ortaya koymuştur. Mücadelemiz, Kürt sorununun kalıcı çözümü ve hiçbir insanımızın çözümsüzlük nedeniyle artık acı çekmemesi içindir" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER