Erdoğan'dan HDP'ye B ve C planı uyarısı

Başbakan Erdoğan, PKK'nın kaçırdığı çocuklar için hareket geçmeyen HDP'ye sert mesaj verdi.

Erdoğan'dan HDP'ye B ve C planı uyarısı
 Başbakan Erdoğan, kaçırılan çocuklarla ilgili, "Ey BDP ey HDP neredesiniz? Nerede rehin olduklarını biliyorsunuz. Alıp gelmediğiniz takdirde bizim de b, c planımız devreye girer" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin koruları değerlendirdi.

Gündeminde günlerdir Diyarbakır Belediyesi önünde kaçırılan çocukları için eylem yapan anne ve babalar vardı. Erdoğan'ın hedefinde BDP-HDP ve PKK vardı.

NEREDESİN DÜNYA MEDYASI

Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, çocukları dağa kaçırılan aillerin yaptığı eyleme değindi. HDP'ye çağrı yapan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Diyarbakır Belediyesi önünde dağa kaçırılan çocukları için şu anda eylem yapan anneleri, babaları yürekten selamlıyorum. 15 yaşında çocukları dağa kaçırılan, yürekleri yanan annelerin babaların bu feryadını tüm Türkiye'nin, Türkiye ve dünya medyasının görmesini özellikle arzu ediyorum. Neredesin dünya medyası? Galatasaray Lisesi'nin önünde gelip, oturma eylemi yapanları yazardınız, çizerdiniz, görüntülerdiniz. Peki yavruları dağa kaçırılan bu anneleri niye görmüyorsunuz, niye bunları yazmıyorsunuz? Türkiye medyası, - bir kısımını tenzih ediyorum - ama duyarsız kalanlara sesleniyorum: Siz niye yazmıyorsunuz, siz niye görmüyorsunuz?

Uygulamalar yapıldığı zaman

Başbakan Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Kaçırılan çocuklarla ilgili B ve C planlarından bahsettiği" anımsatılarak "Bunu bir operasyon olarak mı algılamamız lazım?" sorusu üzerine ise Erdoğan, bunun uygulamalar yapıldığı zaman görüleceğinibildirdi.

YAVRULARINI ALIP GELİN

Ey BDP, HDP siz neredeseniz? Hani zaman zaman gidiyorsunuz da anlaşıyorsunuz da alıyorsunuz geliyorsunuz ya...Bu annelerin yavrularını da alıp gelin bakalım, alıp gelin.

B VE C PLANI DEVREYE GİRER

Bunların da adreslerini gayet iyi biliyorsunuz. Nerede, neyin olduğu gayet iyi biliyorsunuz. Alıp geleceksiniz, alıp gelmediğiniz takdirde bizim de B planımız, C planımız devreye girer. Bugüne kadar anneler, babalar tehdit nedeniyle bu feryadlarını dile getiremiyordu, acılarını içlerine atıyorlardı. 15 yaşlarında nice çocuklar kandırılıp dağa götürülüyor, pervasızca ölüme yollanıyor. Cenazeleri dahi annelerine teslim edilmiyor. Kimileri infaz ediliyor, tacize uğruyor, sömürülüyor ama ailelerine yalan haberler veriliyor. Terör örgütünden kaçan 3 kızın işkenceyle öldürülmesi henüz unutulmadı. Askerimizin mağaradan çıkan teröristle diyaloğu, teröristin annesini özlediğini ve görmek istediğini söylemesi henüz hafızalardan silinmedi. Doğulu ve Güneydoğulu anneler artık yüreklerini ortaya koyuyor ve çocuklarının kaçırılmasına itiraz ediyorlar. Bu itirazın, feryadın duyulmasını, o annelerin haklı mücadelesinin 77 milyon tarafından desteklenmesini diliyoruz."

AK Parti Grup Başkanvekili Mihrimah Belma Satır, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat ve Mine Lök Beyaz'a, oradaki anneleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Başbakan Erdoğan, "Biz de anneleri çocukları ile buluşturmak için bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER