Siirt’e Yaşanan Taciz Olayına Tuğluk’tan Kınama

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Siirt’te iki kız kardeşe yönelik cinsel istismara yönelik bir açıklama yaparak yaşanan olayı kınadı.BDP’li Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif...

Siirt’e Yaşanan Taciz Olayına Tuğluk’tan Kınama
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Siirt’te iki kız kardeşe yönelik cinsel istismara yönelik bir açıklama yaparak yaşanan olayı kınadı.

BDP’li Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Çekin’in yaşları 13 ve 17 olan iki kız kardeşe yönelik cinsel istismarda bulunmasına Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk kınayan yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında Tuğluk, “Tacizci kişi, olağanüstü toplanan BDP Disiplin Kurulu tarafından derhal partiden ihraç edilmiştir. Tacize, tecavüze, kadına ve çocuklara yönelik her türden şiddete karşı sıfır tolerans politikasını ilkesel olarak savunuyoruz” dedi.

Taciz ve tecavüz kültürüne karşı her ne pahasına olursa olsun mücadele etmekte kararlı olduklarını kaydeden Tuğluk, "Siirt’te açığa çıkan rezillik, cinsiyet eşitlikçi toplum paradigmasındaki ısrarımızın ne kadar haklı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Bu tür olayların açığa çıkması, kadın kurtuluş ideolojisi temelinde taciz ve tecavüz kültürüne karşı verdiğimiz amansız mücadelemizi daha da yükseltmemize vesile olmaktadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2013, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER