DEAH, Topuk Dikeni Hastalarının Yüzünü Güldürdü

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde topuk dikeni hastalığının tedavisine başlandı.

DEAH, Topuk Dikeni Hastalarının Yüzünü Güldürdü
Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde topuk dikeni hastalığının tedavisine başlandı. 8 fizyoterapistin hizmet ettiği birimde eswt cihazı ile topuk dikeni, tenisçi dirseği, taban ağrısı gibi hastalıkların tedavisi yapılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fizyoterapist İsmet Bülent Çelebi, kurulan birimle yüzde 80 ile 90 arası başarı oranı elde ettiklerini belirtti. Hacettepe Üniversitesi mezunu olan ve 17 yıllık fizyoterapist olan Çelebi, hastaların söylenenleri uyguladıkları takdirde başarı oranlarının daha da yükseleceğini belirtti. Çelebi, şöyle konuştu: "Hastalarımız tarafından uygulama süresinin kısa olması ve seans sayısının az olması tedavinin tercih edilme sebebidir. Tedavideki başarı oranının yüksek olması hastalar tarafından tercih edilmesinin diğer sebebidir. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi fizik tedavi salonunda kullanılan cihazlar en son teknolojiye sahitir. Uygulanan tedavi yöntemleri sayesinde topuk dikeni hastaları tedavi sonrası memnun ayrılıyorlar. Bunun için diğer merkezlere gitmeye gerek yok, tüm olanaklar burada mevcutlardır."

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu ise halka hizmet ederek sorunları asgariye indirmeyi amaçladıkalrını söyledi. Kurtoğlu, "Fizik tedavi ve rehabilitasyon bir ekip işidir. Hastanemiz bünyesinde kurulan bölümdeki görev yapan fizyoterapist arkadaşlarımız alanında uzman kişilerdir. Hastalarımızın memnuniyeti için elimizden gelen tüm imkanları seferber etmekteyiz." dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2013, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER