BDP, Kırklardağı'nda Süresiz Oturma Eylemi Başlatt

Diyarbakır’da BDP'li bir grup, Kırklardağı'ndaki yapılaşmayı protesto etmek için Keçi Burcu'ndan buraya kadar yürüyüş düzenleyerek, süresiz oturma eylemi başlattı.

BDP, Kırklardağı'nda Süresiz Oturma Eylemi Başlatt
 Diyarbakır'da BDP'li bir grup, Kırklardağı'ndaki yapılaşmayı protesto etmek için Keçi Burcu'ndan buraya kadar yürüyüş düzenleyerek, süresiz oturma eylemi başlattı.

Doğa katliamlarına ve çarpık kentleşmeye karşı BDP İl Gençlik Meclisi tarafından organize edilen yürüyüşe BDP Diyarbakır İl Başkanı ZÜBEYDE ZÜMRÜT ve çok sayıda partili katıldı. Keçi Burcu'nda toplanan kalabalık çevik kuvvet ekipleri ve TOMA eşliğinde Kırklardağı'na kadar yürüdü. Kırklardağı'nda yapılan binaların önünde konuşan Zümrüt, kendilerinin gençliğin yaptığı eylemin yanında olduklarını söyledi. 30-40 yıllık çatışma ortamında halkın kendi doğasına çok fazla sahip çıkamadığını kaydeden Zümrüt, çözüm süreci ile birlikte en temel sorunlarımızdan biri olan doğaya sahip çıkmaları gerektiğini vurguladı. Zümrüt, "Herkesin şahit olduğu gibi Hevsel'den, Kırklardağı'ndan ve Lice'ye kadar bir bütün olarak doğa katlediliyor ve insanlık öldürülüyor. Biz sadece Kırklardağı için burada oturmayacağız. Nerede olursa olsun, kim olursa olsun doğamıza dokunanın karşısında duracağız. Buradan tekrar sesleniyoruz Amed halkı ve gençliğinin, 7'den 70'e herkesin gündemi Lice, doğa ve Kırklardağı'nda oturan gençlerin eylemi olmalıdır. Doğa katledilirken aynı zamanda insanlığı da katlediyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz ve burada başlatılan oturma eyleminde çağrımız herkesin bu eyleme sahip çıkması ve burada BDP gençliğin yalnız bırakılmamasıdır" dedi.

Açıklamanın ardından grup süresiz oturma eylemi başlattı
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER